Prenumerata.lt
Registruotis naujiems vartotojams Registruotis naujiems vartotojams
pamiršai slaptažodį?
2019 Kovo 23
  Dovanų kuponai  
  AKCIJOS  
  Prenumerata užsienyje  
  DUK  
Nauji leidiniai
Dovanok prenumeratą
Leidinių tipai
Žurnalai
Laikraščiai
Elektroniniai leidiniai
Kiti leidiniai
Leidinių temos
-Visos temos-
Auto ir moto
Ekologija
Ekonomika, finansai
Fotografija
Gamta, gyvūnai
Grožis, mada
Interjeras, dizainas, statyba, architektūra
Jaunimui
Kelionės, geografija
Komiksai
Kompiuterija
Kryžiažodžiai
Maistas
Mokslas, technologijos
Moterims
Muzika
Psichologija
Rankdarbiai
Sodas, daržas
Sportas
Sveikata
Šeimai
Užsienietiški
Vaikams
Verslas, teisė, ekonomika
Visuomeniniai, politiniai
Vyrams
Žūklė, medžioklė
TOP 10
1. Iliustruotoji istorija
2. Kutis
3. RESPUBLIKA + VAKARO ŽINIOS (fiziniams asmenims)
4. Iliustruotasis mokslas
5. Penki
6. Savaitė. Namie ir sode
7. SAVAITĖ
8. National Geographic Lietuva
9. Moters savaitgalis
10. NG Kids
„Medžiotojo ir meškeriotojo“ Nr. 4 anonsas

„Medžiotojo ir meškeriotojo“ Nr. 4 anonsas

Mišką kerta, skiedros lekia


Ši lietuviška patarlė apibūdina ir dabartinio Seimo švaistymąsi įstatymų kirviu. Tik kelių balsų persvara nebuvo priimtas įstatymas, kuriuo siekta kelis kartus padidinti mokestį medžiotojų kolektyvams už teisę naudoti gamtos ištekliais. Absoliuti dauguma medžiotojų teigė, kad kelis kartus padidintu mokesčiu medžioklę norima padaryti elitinės grupelės užsiėmimu. Apie tai plačiau rašoma naujausiame žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas" numeryje.


Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD), laiku susirūpino Seimo koridoriuose ir kabinetuose kylančiomis (ir dirbtinai kildinamomis) idėjomis pertvarkyti nusistovėjusią ir tarptautinių ekspertų teigiamai vertinamą medžioklės ir medžiotojų reguliavimo tvarką mūsų šalyje. LMŽD dar vasarį atliko savo organizacijos sociologinį tyrimą bei surinko duomenis apie medžiotojus, jų socialinę sudėtį. Duomenis pateikė Seimo ir Vyriausybės nariams, kad politikai, pavyzdžiui, svarstydami mokesčio didinimą už teisę naudoti gamtos išteklius medžiotojų kolektyvams galėtų remtis objektyvia informacija apie medžiotojų kolektyvus, jų narių pajamas, galimybes. LMŽD informacija lėmė, kad artimiausiu metu šis mokestis medžiotojų kolektyvams nebus didinamas..
Seime svarstomas dar vienas specialistų kontraversiškai vertinamas Medžioklės įstatymo pakeitimo projektas. Yra pateikti bent keli alternatyvūs įstatymo pataisų variantai, susiję su medžioklės plotų ribų peržiūrėjimu ir keitimu, minimaliu ir maksimaliu medžioklės ploto dydžio nustatymu, naujų medžioklės ploto vienetų kūrimo tvarkos keitimu ir t. t. Už kurio nuostatas politikai balsuos, nuo to priklausys medžioklės ateitis.
Naujajame „Medžiotojo ir meškeriotojo" numeryje taip pat rašoma ir apie kitas įdomias, kontraversiškas aktualijas, medžioklės ir žvejybos tendencijas ir problemas. Pavyzdžiui, remiantis Vilko apsaugos plane nustatyta vilkų apskaitos metodika, šalyje vis dar tebėra, kaip ir 2015 m., tie patys 292 vilkai, Gamtos tyrimų centro mokslininkai, medžiotojai ir ūkininkai kalba apie kitokius skaičius - vilkų esą virš tūkstančio. Bet remdamiesi tuo pačiu Vilko apsaugos planu valdininkai su gamta nuolat susiduriančių piliečių apskaitos duomenų neprižįsta.
Kitame straipsnyje rašoma, kad mokslininkai, ištyrę trijų Baltijos šalių stirninų trofėjus, visai to nesiekdami atsakė į klausimą, kodėl mūsų šalies medžioklės tvarką gerai vertina kitų šalių ekspertai - dėka atrankinės medžioklės praktikavimo puikiai nuaugusių trofėjinų stirninų Lietuvoje gerokai daugiau nei kitose Baltijos šalyse.
O mėgstantieji į viską pažiūrėti su šypsena, kviečiami drauge su Latvijos medžiotojais rugpjūčio 5 d. švęsti Miunhauzeno dieną ir dalyvauti šunų bandymuose susidūrus su meškomis, kurių šiais metais Lietuvoje sutiko ir medžiotojai, ir gamtosaugininkai, o Lietuvos pasienyje nelegalių rudųjų pėdsakus skaičiavo pasieniečiai.
Išsamiai apie tai, o taip pat Lietuvos medžiotojo susidūrimą su brakonieriais Afrikoje, žvejų laukiamas permainas dėl ketinamos reformuoti Žuvininkystės tarnybos skaitykite naujajame žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas" numeryje.


Artūras Mankevičius, žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas" vyriausiasis redaktorius, tel. 8 606 04881, el. paštas mmredakcija@gmail.com


 

Prenumeruok dabar
Žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ 2018 metų gegužės - birželio numeryje skaitykite:

Apie mus

Reklama

Taisyklės

Neradote leidinio?

Kontaktai

Atsiskaitymo būdai

Kaip užsisakyti?