Prenumerata.lt
Registruotis naujiems vartotojams Registruotis naujiems vartotojams
pamiršai slaptažodį?
2019 Vasario 20
  Dovanų kuponai  
  AKCIJOS  
  Prenumerata užsienyje  
  DUK  
Nauji leidiniai
Dovanok prenumeratą
Leidinių tipai
Žurnalai
Laikraščiai
Elektroniniai leidiniai
Kiti leidiniai
Leidinių temos
-Visos temos-
Auto ir moto
Ekologija
Ekonomika, finansai
Fotografija
Gamta, gyvūnai
Grožis, mada
Interjeras, dizainas, statyba, architektūra
Jaunimui
Kelionės, geografija
Komiksai
Kompiuterija
Kryžiažodžiai
Maistas
Mokslas, technologijos
Moterims
Muzika
Psichologija
Rankdarbiai
Sodas, daržas
Sportas
Sveikata
Šeimai
Užsienietiški
Vaikams
Verslas, teisė, ekonomika
Visuomeniniai, politiniai
Vyrams
Žūklė, medžioklė
TOP 10
1. Iliustruotoji istorija
2. Kutis
3. RESPUBLIKA + VAKARO ŽINIOS (fiziniams asmenims)
4. Iliustruotasis mokslas
5. Penki
6. Savaitė. Namie ir sode
7. SAVAITĖ
8. National Geographic Lietuva
9. Moters savaitgalis
10. NG Kids
Žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ 2018 metų sausio - vasario numeryje skaitykite:

Žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ 2018 metų sausio - vasario numeryje skaitykite:

Nauji metai - nauji lapai...


Patarlė „Nauji metai - nauji lapai" kaip niekada tiksliai pasako, ko šiemet laukia žurnalo skaitytojai, ypač medžiotojai... Gal tiksliau - ne laukia, o priversti laukti: naujovių medžioklės reguliavime, nes siekiama keisti Medžioklės įstatymą.


Ne paslaptis, kad pakeitimai stumiami per naujuosius Seimo politikus (kai kas juos jau vadina politikieriais, nes mano, kad šie neišmano, ką daro...), kurie, kaip ir įprasta politikams, teigia viską darą „darbo žmonių labui", o šiuo atveju tiksliau - „daugelio medžiotojų prašymu". Tačiau medžioklinių reikalų specialistai pakeitimų pateikėjams jau ne kartą pateikė konkrečių klausimų, kaip siūlomi pakeitimai pagerins, patobulins esamą medžioklės, o ypač gyvosios gamtos, tvarką, tačiau pagrįstų atsakymų, kurie leistų suprasti pagerinimų esmę, negauta... Apie tai jau rašėme praėjusių metų paskutiniame numeryje, problemą keliame ir šio numerio „Aktualijos" skiltyje. Taigi, panašu, jei medžiotojai nesusivienys, nesugebės tinkamai pateikti įtikinamų argumentų, bus sugriauta esama tvarka, kuri įrodė, kaip tikina medžioklės reikalų specialistai, kad mūsų šalies medžioklės reikalų valdymas per keliolika praėjusių metų daugeliu atžvilgių tapo pavyzdiniu kaimyninėms šalims, o svarbiausias to rodiklis - gamtoje gausėja faunos. Tačiau ne paslaptis, ką rodo ir ne vienas atskleistas korupcijos atvejis ankščiausiuose politikų sluoksniuose, kad jų „draugų" norai gali būti aukščiau ir už didelės dalies visuomenės, pvz., daugiau kaip 30 000 medžiotojų, ar net visos šalies gyvosios gamtos išsaugojimo ir turtinimo interesus.


Tiesa, šiame numeryje rašome ir apie gerus darbus, pavyzdžiui, žuvininkų milijonais žuvyčių gausinamus šalies vandenis. Tačiau ir žuvivaisos profesionalai sunerimę, nes ir šiame sektoriuje kalbama apie pertvarkas, kurias specialistai vertina skeptiškai, nes, anot jų, siekiama sudraskyti valstybines žuvivaisos įmones nesiūlant racionalių sprendimų - kas ir kaip po reorganizacijų gausins Lietuvos vandens telkinius.


Nepaisant palankių ir nepalankių vėjų ir skersvėjų, kuriuos sukelia politiniai ar asmeniniai šiuo metu įtakos gavusių vadžios žmonių interesai, gyvenimas medžiotojų ir žvejų bendruomenėse, procesai gamtoje vyksta kaip įprasta šiuo metų laiku, nekinta ir nusistovėjusios tradicijos, pomėgiai, rūpesčiai.


„Medžiotojo ir meškeriotojo" 1-ajame numeryje skaitytojai ras aktualios informacijos apie afrikinio kiaulių maro kelius į Europą, tas pačias klaidas, kurias, nepasimokę iš Lietuvos patirties, tebedaro centrinės Europos šalys, kuriose nustatytas AKM. Dr. Linas Balčiauskas rašo apie lūšių populiacijos perspektyvas, kurių gausa Lietuvoje jau pasiekė arba greitai pasieks ekologinę buveinių talpą. Daug vietos skiriama bene elegantiškiausiems, labai naudingiems medžiotojams, universalios paskirties šunims kurtsharams. Medžiotojai žurnale ras naudingos informacijos apie optinius prietaisus, o kelionių mėgėjai - apie mokslininko patirtį gyvenant drauge su elnių augintojais ir medžiotojais todžinais Sajanų kalnų prieigose, o taip pat medžiotojo įspūdžius, kai dėl norimo trofėjaus tenka konkuruoti su Tolimųjų Rytų plėšrūnu - amūriniu tigru.


Ir medžiotojams, ir žvejams žurnalas pravers visus metus, nes tradiciškai 1-ajame numeryje jie ras Medžiotojo ir Žvejo kalendorius 2018-iesiems. Žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas" neužsiprenumeravusiems anksčiau naudinga tai padaryti dabar - iki vasario 20 d. nauji prenumeratoriai į „bėgantį šerną" Kauno medžiotojų sąjungos atnaujintoje šaudykloje galės šaudyti nemokamai.


Išsamiai apie visa tai ir daugelį nepaminėtų bei tradiciškai žurnale skelbiamų dalykų skaitykite naujajame žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas" numeryje.


Artūras Mankevičius, žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas" vyriausiasis redaktorius, tel. 8 606 04881, el. paštas mmredakcija@gmail.com

Prenumeruok dabar
Žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ 2018 metų gegužės - birželio numeryje skaitykite:
Žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ 2018 metų kovo - balandžio numeryje skaitykite:

Apie mus

Reklama

Taisyklės

Neradote leidinio?

Kontaktai

Atsiskaitymo būdai

Kaip užsisakyti?