Prenumerata.lt
Registruotis naujiems vartotojams Registruotis naujiems vartotojams
pamiršai slaptažodį?
2019 Vasario 20
  Dovanų kuponai  
  AKCIJOS  
  Prenumerata užsienyje  
  DUK  
Nauji leidiniai
Dovanok prenumeratą
Leidinių tipai
Žurnalai
Laikraščiai
Elektroniniai leidiniai
Kiti leidiniai
Leidinių temos
-Visos temos-
Auto ir moto
Ekologija
Ekonomika, finansai
Fotografija
Gamta, gyvūnai
Grožis, mada
Interjeras, dizainas, statyba, architektūra
Jaunimui
Kelionės, geografija
Komiksai
Kompiuterija
Kryžiažodžiai
Maistas
Mokslas, technologijos
Moterims
Muzika
Psichologija
Rankdarbiai
Sodas, daržas
Sportas
Sveikata
Šeimai
Užsienietiški
Vaikams
Verslas, teisė, ekonomika
Visuomeniniai, politiniai
Vyrams
Žūklė, medžioklė
TOP 10
1. Iliustruotoji istorija
2. Kutis
3. RESPUBLIKA + VAKARO ŽINIOS (fiziniams asmenims)
4. Iliustruotasis mokslas
5. Penki
6. Savaitė. Namie ir sode
7. SAVAITĖ
8. National Geographic Lietuva
9. Moters savaitgalis
10. NG Kids
Žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ 2018 metų kovo - balandžio numeryje skaitykite:

Žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ 2018 metų kovo - balandžio numeryje skaitykite:

Skaitytojus pasiekė žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas" naujas numeris.


Svarbiausia aktualija, kurią norime priminti - artėjantis Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) suvažiavimas. Apie medžiotojų ir žvejų bendruomenės praeitį ir ateitį kalbamės su buvusiu LMŽD pirmininku prof. Rimantu Benečiu. „Geras tėvo ir senelio jausmas, kai šeimoje tęsiama medžioklės tradicija", - sako buvęs LMŽD vadovas. Tačiau nesumeluotas susirūpinimas medžiotojų organizacijų dabartine padėtimi, ne tik geras emocijas kelia, anot jo, apie tai ir turėtų diskutuoti LMŽD suvažiavimo delegatai.


Visus medžioklės plotų valdytojus ištiko netikėtas reikalavimas: skubiai, kol yra sniego, skaičiuoti žvėrių pėdsakus sniege pagal naują metodiką. Kaip sekėsi, kodėl tos naujovės atsirado, rašome žurnalo puslapiuose.


Apibendriname ir vilkų medžioklės sezoną. Atrodo, kad plėšrūnų medžioklės limitų nustatymas išjudės iš mirties taško, tačiau savaime tai neįvyks arba įvyks taip pat, kaip iki šiol, kai Aplinkos ministerija viešai kelis metus manipuliavo plėšrūnų daromos žalos duomenimis, skaičiuodama tik 9 mėnesių (sausio-rugsėjo) atvejus, tarsi nuo rugsėjo vilkai, šiukštu, galvijus iš tolo aplenkia.


Naujajame žurnalo numeryje daug vietos skiriame medžioklės ir žūklės parodoms: ir artėjančiai Medžioklės ir žūklės trofėjų parodai, kuri šiemet vyks dvejose vietose: Alantos dvare Molėtų r. bei Užugirio dvare Ukmergės r., pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos tėvonijoje, ir -praėjusioms tarptautinėms - didžiausiai medžioklės parodai pasaulyje „SCI Convention", kuri rengiama Jungtinėse Amerikos Valstijose Tarptautinio safario klubo, bei mūsų medžiotojams gerai pažįstamai Dortmundo „Jagd & Hund" parodai-mugei, kurioje jau 5 metus medžioklę Lietuvoje reprezentuoja Valdo Danilevičiaus „Danila Hunt" stendas.


Šį kartą žurnale pradedame kalbą apie medžiojamųjų sąraše esantį nemedžiojamą žvėrį stumbrą. 2017 m. jų suskaičiuota 214 individų. Šiuo metu jau turėtų būti apie 250. Klausimai „ką daryti?" iškils ir be medžiotojų pagalbos populiacijos sureguliuoti jau nebepavyks, nebent iš Kėdainių ir Panevėžio rajonų vietoj stumbrų būtų iškeldinti ūkininkai.


Rašome ir apie labai neįprastus medžioklės laimikius - rekordinius 150 kg sveriančius paltusus. Jie povandeninės medžioklės objektai. Prie Norvegijos krantų lietuvių pelnyti trofėjai, anot vietinių žvejų, tepasitaiko kartą gyvenime.


Kaip visada rasite informacijos apie medžioklinius ginklus ir įrangą, šį kartą apie austriškus „Voere" karabinus, „Pulsar" naujus optinius-termovizorinius prietaisus, taip pat patarimų, kaip, kur ir kada spęsti spąstus žvėrims.


Kelionių puslapiuose pasimėgaukite gamtininko Aivaro Jafanovo patirtimi, kelis mėnesius gyvenusio kartu su todžinais - elnių augintojais, kuriems lokių ir vilkų medžioklė tebėra duona kasdieninė, norint išlikti atšiauriomis sąlygomis Sibiro taigoje.


Surasite žurnale ir tradicinių medžiotojų bei žvejų pokštų, skanių patiekalų iš žvėrienos, paukštienos ir žuvies receptų, informacijos apie vilkų tarpusavio santykius, naktinio matymo taikiklių įteisinimą Vokietijoje ir kitų aktualių bei naudingų žinių.


Malonaus laiko praleisto su mūsų bendruomenės žurnalu „Medžiotojas ir meškeriotojas".


Medžioklei ir žvejybai - valio!


Artūras Mankevičius, vyriausiasis redaktorius

Prenumeruok dabar
Žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ 2018 metų gegužės - birželio numeryje skaitykite:

Apie mus

Reklama

Taisyklės

Neradote leidinio?

Kontaktai

Atsiskaitymo būdai

Kaip užsisakyti?