Prenumerata.lt
Registruotis naujiems vartotojams Registruotis naujiems vartotojams
pamiršai slaptažodį?
2018 Gruodžio 11
  Dovanų kuponai  
  AKCIJOS  
  Prenumerata užsienyje  
  DUK  
Nauji leidiniai
Dovanok prenumeratą
Leidinių tipai
Žurnalai
Laikraščiai
Elektroniniai leidiniai
Kiti leidiniai
Leidinių temos
-Visos temos-
Auto ir moto
Ekologija
Ekonomika, finansai
Fotografija
Gamta, gyvūnai
Grožis, mada
Interjeras, dizainas, statyba, architektūra
Jaunimui
Kelionės, geografija
Komiksai
Kompiuterija
Kryžiažodžiai
Maistas
Mokslas, technologijos
Moterims
Muzika
Psichologija
Rankdarbiai
Sodas, daržas
Sportas
Sveikata
Šeimai
Užsienietiški
Vaikams
Verslas, teisė, ekonomika
Visuomeniniai, politiniai
Vyrams
Žūklė, medžioklė
TOP 10
1. Iliustruotoji istorija
2. Kutis
3. RESPUBLIKA + VAKARO ŽINIOS (fiziniams asmenims) + dovana - kalendorius!
4. Iliustruotasis mokslas
5. Penki
6. Savaitė. Namie ir sode
7. SAVAITĖ
8. National Geographic Lietuva
9. Moters savaitgalis
10. NG Kids
Balandžio „Moters“ viršelio veidas Edgaras Montvidas: vieną dieną aš vis tiek grįšiu į Lietuvą

Balandžio „Moters“ viršelio veidas Edgaras Montvidas: vieną dieną aš vis tiek grįšiu į Lietuvą

„Moters" žurnalo balandžio mėnesio numeris istoriškai itin svarbus - beveik šimtamečio leidinio viršelio veidu pirmą kartą tapo vyras - operos solistas Edgaras Montvidas.


„Balandžio mėnesio numeris jau kelintus metus iš eilės skiriamas vyrams, o ant viršelio ta proga būna žinoma Lietuvos pora. Šiemet nutarėme į tradicijas pažvelgti ne inertiškai, o kūrybiškai", - sako „Moters" vyriausioji redaktorė Ieva Rekštytė-Matuliauskė.


Viršelio veidas


• Kai garsiausias Lietuvos operos solistas Edgaras Montvidas nusivalo teatrinį grimą, tampa toks, koks yra. Žurnalistė Laisvė Radzevičienė su Edgaru, esančiu savo vasarnamyje Langedoke, kalbėjosi telefonu. Jis buvo ką tik grįžęs iš kaimynės, prie kurios namų pjovė vėjo nugriautą medį. „Kuo toliau gyvenu, tuo labiau džiaugiuosi paprastais dalykais. Scenoje ant mano rankų nuolat kas nors miršta arba mirštu pats. Užtat gyvenime dramų vengiu. Anglai mane išmokė iškart, kai tik iškyla kokia problema, išsivirti arbatos. Tai padeda", - teigia žymiausiuose Europos šalių, JAV ir Japonijos teatruose Lietuvą garsinantis operos solistas.
„Jau apsisprendžiau nuo rugsėjo išbandyti savo jėgas pedagogikos srityje. Radęs laiko, atvyksiu į?Vilnių ir rengsiu čia meistriškumo pamokas. Manau, labai svarbu dalytis tuo, ko pats esi išmokęs", - teigia Edgaras Montvidas


Iš arčiau


• „Beveik 3 pokalbio valandos su?lenktynininku Antanu Juknevičiumi pralėkė kaip akimirka. Kvatojausi iki ašarų klausydama jo nuotykių pirmajame Dakare ir žavėjausi nesuvaidinta aistra tam, ką daro. Po interviu pažįstami vyrai manęs klausinėjo, ar gyvenime Antanas yra toks pat paprastas, koks atrodo ekrane. Nudžiuginau juos atsakydama, kad taip ir yra", - interviu įspūdžiais dalijasi žurnalistė Virginija Rimkuvienė.
„Šneku daug, greitai, pasakau kokią nesąmonę, bet pripažįstu visas savo klaidas?- tiek gyvenime, tiek sporte", - tvirtina Antanas Juknevičius


Ant pjedestalo


• Šiemet turėtų pasirodyti solinis muzikos prodiuserio Leono Somovo albumas. „Esu pradėjęs dirbti su?įvairiais Lietuvos atlikėjais, turiu nemažai jau beveik paruoštų kūrinių", - sako kūrėjas žurnalo vyriausiajai redaktorei Ievai Rekštytei-Matuliauskei. Vis dėlto šiuo metu daugiausia Leono laiko užima darbas su švedų grupe „Higly Sedated". „Turiu pripažinti, kad kartais už galvos susiimu, kaip čia viską spėti. Kūnas jau šaukia pailsėti, bet kol kas sunkiai randu laiko. Anksčiau praktikavau jogą, bet ji nelabai tiko mano gyvensenai, nors tikrai išmokė geriau susikoncentruoti į?vieną dalyką vienu metu", - pripažįsta L. Somovas.
„Labiausiai noriu dar geriau išmokti planuoti savo darbus, dieną ir kad šeima nuo tų visų darbų nenukentėtų", - teigia Leonas Somovas


Kryptis


• „Kai pirmą kartą į rankas pakliuvo žinomo muzikologo Viktoro Gerulaičio dukros Eglės Gerulaitytės knyga „Bastūnės liudijimai" su pačia autore neįprasta šukuosena ant viršelio, į galvą atėjo vienintelis žodis - „drąsu". Visgi pradėjusi skaityti knygą supratau, kad tai - tik smulkmena. Drąsu buvo keliauti vienai motociklu po Pietų Amerikos šalis nemokant gerai važiuoti, neturint modernių žemėlapių ir pinigų susimokėti už sočią vakarienę bei viešbučius", - teigia interviu autorė rašytoja Lina Ever. Pati Eglės sako: „Ko gi bijoti? Žmonės visur yra tiesiog žmonės."
„Sėdėdamas ant motociklo jautiesi esantis pasaulio dalis. Esi atviresnis viskam - žmonėms, stichijoms, keliui. Dabar tai - mano gyvenimo būdas", - tvirtina Eglė Gerulaitytė


Tendencijos


• Niujorko, Londono, Milano mados savaičių šou leidžia išskirti tris svarbiausias drabužių dizaino kūrybos sroves, iš kurių šiais ir kitais metais kils ne viena tendencija. Pasak mados apžvalgininkės Liucijos Adomaitės, tie trys banginiai yra belytiškumas, naujosios technologijos ir posthumanizmas.
Amerikiečių dizaineris Thomas Browne‘as siūlo į mados žodyną įtraukti Le Skirt, arba vyrišką sijoną
Amerikiečių dizaineris Thomas Browne‘as siūlo į mados žodyną įtraukti Le Skirt, arba vyrišką sijoną
© MOTERIS


Reiškinys


• Pastaruoju metu ne vienas žinomas žmogus - tinklaraštininkė ir knygos „Tavo geriausia draugė" autorė Simona Burbaitė, plaukikė Rūta Meilutytė, dainininkas Vaidotas Valiukevičius ir televizijos laidų vedėjas Olegas Šurajevas - pripažino sirgę depresija. Pasak klinikinės psichologės Aušros Mockuvienės, ši liga - ne nuosprendis. Žurnalistei Anai Treščinai specialistė atskleidė, kaip depresija sergantieji gali sau padėti sveikti ne tik gerdami vaistus. Gyti padeda fizinis aktyvumas, šviesos terapija, meditacija...


Psichosalonas


• Reklamos formuojami stereotipai, ką reiškia būti tikra moterimi ir tikru vyru, byra. Europos Parlamentas jau prieš 10 metų priėmė rezoliuciją „Dėl moterų vaizdavimo reklamoje", kurioje raginama atsisakyti moteris sudaiktinančių, žeminančių ir diskriminuojančių reklamų, tačiau pastarųjų vis dar netrūksta. Sociolingvistai tvirtina, kad seksualinis potraukis yra vienas stipriausių žmogaus instinktų, tad nenuostabu, kad juo žaidžiama norint parduoti įvairias prekes. Kita vertus, Tomas Bartninkas, reklamos agentūros „McCann Vilnius" strategijos vadovas, žurnalistei Virginijai Rimkuvienei pabrėžia, kad mus vis sunkiau apibrėžti pagal lyties, profesijos, tautybės, išsilavinimo kriterijus. Galbūt greitai bus normalu turėti realią žmoną, virtualią meilužę, o kartą per savaitę tapti transseksualu?
Dėl lytinių stereotipų kenčia ne tik moterys. Brukamas visagalio supermeno vaidmuo vyrus traumuoja ne mažiau, nei moteris - barbės


Legenda


• Daugeliui dabartinių vilniečiui kavinių „Pas Rudnickį", „Baltasis Štralis", „Raudonasis Štralis" ir kitų pavadinimai nesako nieko. „Imdamasi temos apie istorines Vilniaus kavines žinojau, kad medžiagos apie tai yra nedaug, o iš pačių užeigų nelikusios nė iškabos, tačiau net ir tų menkų žinių užteko pajusti, kokio kunkuliuojančio tai būta klodo - su vienos ar kitos epochos bendravimo tradicijomis, kulinarine išmone, nuotykiais ir anekdotais, realiais įvykiais ir išsipūtusiais gandais. Gaila tik, kad apie visa tai tenka kalbėti jau būtuoju laiku..." - sako žurnalistė Jolanta Miškinytė.
Karo metais „Baltajame Štralyje" galėjai sutikti rašytoją Liūnę Janušytę. Į šią kavinę dažnai užsukdavo ir rašytojas Balys Sruoga.

Prenumeruok dabar
Vasario mėnesio „Moteris“ - apie jaunas, drąsias, smalsias ir kūrybingas asmenybes

Apie mus

Reklama

Taisyklės

Neradote leidinio?

Kontaktai

Atsiskaitymo būdai

Kaip užsisakyti?