Prenumerata.lt
Registruotis naujiems vartotojams Registruotis naujiems vartotojams
pamiršai slaptažodį?
2019 Sausio 24
  Dovanų kuponai  
  AKCIJOS  
  Prenumerata užsienyje  
  DUK  
Nauji leidiniai
Dovanok prenumeratą
Leidinių tipai
Žurnalai
Laikraščiai
Elektroniniai leidiniai
Kiti leidiniai
Leidinių temos
-Visos temos-
Auto ir moto
Ekologija
Ekonomika, finansai
Fotografija
Gamta, gyvūnai
Grožis, mada
Interjeras, dizainas, statyba, architektūra
Jaunimui
Kelionės, geografija
Komiksai
Kompiuterija
Kryžiažodžiai
Maistas
Mokslas, technologijos
Moterims
Muzika
Psichologija
Rankdarbiai
Sodas, daržas
Sportas
Sveikata
Šeimai
Užsienietiški
Vaikams
Verslas, teisė, ekonomika
Visuomeniniai, politiniai
Vyrams
Žūklė, medžioklė
TOP 10
1. Iliustruotoji istorija
2. Kutis
3. RESPUBLIKA + VAKARO ŽINIOS (fiziniams asmenims)
4. Iliustruotasis mokslas
5. Penki
6. Savaitė. Namie ir sode
7. SAVAITĖ
8. National Geographic Lietuva
9. Moters savaitgalis
10. NG Kids
Vasario mėnesio žurnalo „Žvejys ir žuvis“ numeryje skaitykite:

Vasario  mėnesio žurnalo „Žvejys ir žuvis“ numeryje skaitykite:

Žiemos pabaigos mitai
Žiemos pabaiga - bene pats nestabiliausias ir nenuspėjamas poledinės žūklės sezono metas. Žiemos pabaigoje galime tikėtis vienokio laimikio, o mus nudžiuginti gali kitoks. Vieną dieną galime prigaudyti kalnelį labai gražių ešerių, o kitą dieną vos kelis mažus ešerius sugauti.


Vasario šlakiai
Vasarį konkurencija mažesnė nei rudenį, nes sąlygos žvejoti šlakius vasarį upėse nebūna palankios.. Iš esmės nepalankios sąlygos yra gerai. Jei sąlygos geros, žvejų prie upės būna nemažai. Jei sąlygos - tikras iššūkis, visos vietos laisvos: žvejok kad ir pačioje geriausioje, niekas netrukdo.


Skaidrus ledas
Skaidrus ledas - ne toks dažnas reiškinys. Žvejybine prasme skaidrus ledas - tai ledas be sniego, ir žvejyba ant tokio ledo turi savų niuansų.


Kuoja ir ešerys
Dažnai į klausimą, kur važiuosi žvejoti, žiemą atsakoma taip: važiuosiu gaudyti ešerių, arba važiuosiu gaudyti kuojų - lyg abiejų žuvų gaudymas vienu metu būtų nesuderinamas. Bet, nepaisant to, kad šių žuvų elgsena ir maitinimosi būdai skiriasi, žiemą ešeriai ir kuojos turi daug bendro.Skurdus jaukas
Tiek gaudant kuojas, tiek plakius, tiek karšius - būtina jaukinti. Jaukinti reikia visada, nepaisant to, kad žvejojame šaltuoju laiku - žiemą, ankstyvą pavasarį, vėlyvą rudenį, nepaisant to, kad upėje yra daug žuvies, nepaisant to, ar gaudome plūdine meškere ar dugnine, ar žvejojame nuo ledo.
.


Geras karšių metas
Tačiau yra kategorija žvejų, kurie sakys, kad baigiantis vasariui reikėtų nurimti, nebelakstyti ir ramiai pagaudyti karšių, nes kai žiema baigiasi, kai į duris beldžiasi pavasaris, karšiai nuo ledo kimba labai gerai.Pasakojimas apie dyyydelius ešerius
Pagauti didelį ešerį nelengva. Taip dažnai rašoma straipsniuose. Bet tai nėra absoliuti tiesa. Žvejai gaudo ir pagauna labai gražių ir didielių ešerių. Kai kurios žūklės vietos tokios ypatingos, kad jose didelių ešerių yra pakankamai daug ir didelių ešerių sugavimas tik laiko klausimas.


Upės ir jų ešeriai
Yra nemažai upių, kuriose spiningaujant ešerys užkimba dažniausiai. Yra upių, kuriose pavyksta rasti vietų su didesne ešerių koncentracija, tad kai pradedame skaičiuoti, ką toje upėje pagauname, sakyti, kad upė nepasižymi ešerių gausa, pernelyg drąsu.


Su vobleriu dideliame gylyje
Dažniausiai manoma, kad efektyvus gylis, kuriame lydekas galima gaudyti „minnow" vobleriais, yra 0-3 m. Giliau panardinti tokį voblerį spiningaujant sunkiau. Giliau juos panardina tik velkiautojai, nes išleidžia daug valo.
Ar reikia dideliame gylyje voblerio? Jei įmanoma, bet didelių pastangų, kodėl nepasinaudojus?


Didelė avižėlė
Turbūt kiekvieno žvejo arsenale yra didelių avižėlių. Kaip ir kada jas naudojate? O gal jos ilsisi, taip ir nesugebėjusios atsiskleisti? Panagrinėkime kada galo praversti didelė avižėlė.


Pavasario meškerė. Pasiruoškime žūklei
Plūdinė meškerė yra vienas geriausių žūklės įrankių pavasarį. Tiesiog smagu nedidelėje upėje gaudyti kuojas, jei jų ten sugužėjo daug ir jos gerai kimba. Dar geriau, jei žvejo rankose - ne paprasta plūdinė meškerė, o upei skirta boloniška meškerė.


 

Prenumeruok dabar
Gegužės mėnesio žurnale „Žvejys ir žuvis“ skaitykite:
Vasario mėnesio žurnale „Žvejys ir žuvis“ skaitykite:

Apie mus

Reklama

Taisyklės

Neradote leidinio?

Kontaktai

Atsiskaitymo būdai

Kaip užsisakyti?