Vasario mėnesio žurnalo „Žvejys ir žuvis“ numeryje skaitykite:
Žiemos pabaigos mitai Žiemos pabaiga - bene pats nestabiliausias ir nenuspėjamas poledinės žūklės sezono metas. Žiemos pabaigoje galime tikėtis vienokio laimikio, o mus nudžiuginti gali kitoks. Vieną dieną galime prigaudyti kalnelį labai gražių ešerių, o kitą dieną vos kelis mažus ešerius sugauti.
Vasario šlakiai Vasarį konkurencija mažesnė nei rudenį, nes sąlygos žvejoti šlakius vasarį upėse nebūna palankios.. Iš esmės nepalankios sąlygos yra gerai. Jei sąlygos geros, žvejų prie upės būna nemažai. Jei sąlygos - tikras iššūkis, visos vietos laisvos: žvejok kad ir pačioje geriausioje, niekas netrukdo.
Skaidrus ledas Skaidrus ledas - ne toks dažnas reiškinys. Žvejybine prasme skaidrus ledas - tai ledas be sniego, ir žvejyba ant tokio ledo turi savų niuansų.
Kuoja ir ešerys Dažnai į klausimą, kur važiuosi žvejoti, žiemą atsakoma taip: važiuosiu gaudyti ešerių, arba važiuosiu gaudyti kuojų - lyg abiejų žuvų gaudymas vienu metu būtų nesuderinamas. Bet, nepaisant to, kad šių žuvų elgsena ir maitinimosi būdai skiriasi, žiemą ešeriai ir kuojos turi daug bendro.
Skurdus jaukas Tiek gaudant kuojas, tiek plakius, tiek karšius - būtina jaukinti. Jaukinti reikia visada, nepaisant to, kad žvejojame šaltuoju laiku - žiemą, ankstyvą pavasarį, vėlyvą rudenį, nepaisant to, kad upėje yra daug žuvies, nepaisant to, ar gaudome plūdine meškere ar dugnine, ar žvejojame nuo ledo. .
Geras karšių metas Tačiau yra kategorija žvejų, kurie sakys, kad baigiantis vasariui reikėtų nurimti, nebelakstyti ir ramiai pagaudyti karšių, nes kai žiema baigiasi, kai į duris beldžiasi pavasaris, karšiai nuo ledo kimba labai gerai.
Pasakojimas apie dyyydelius ešerius Pagauti didelį ešerį nelengva. Taip dažnai rašoma straipsniuose. Bet tai nėra absoliuti tiesa. Žvejai gaudo ir pagauna labai gražių ir didielių ešerių. Kai kurios žūklės vietos tokios ypatingos, kad jose didelių ešerių yra pakankamai daug ir didelių ešerių sugavimas tik laiko klausimas.
Upės ir jų ešeriai Yra nemažai upių, kuriose spiningaujant ešerys užkimba dažniausiai. Yra upių, kuriose pavyksta rasti vietų su didesne ešerių koncentracija, tad kai pradedame skaičiuoti, ką toje upėje pagauname, sakyti, kad upė nepasižymi ešerių gausa, pernelyg drąsu.
Su vobleriu dideliame gylyje Dažniausiai manoma, kad efektyvus gylis, kuriame lydekas galima gaudyti „minnow" vobleriais, yra 0-3 m. Giliau panardinti tokį voblerį spiningaujant sunkiau. Giliau juos panardina tik velkiautojai, nes išleidžia daug valo. Ar reikia dideliame gylyje voblerio? Jei įmanoma, bet didelių pastangų, kodėl nepasinaudojus?
Didelė avižėlė Turbūt kiekvieno žvejo arsenale yra didelių avižėlių. Kaip ir kada jas naudojate? O gal jos ilsisi, taip ir nesugebėjusios atsiskleisti? Panagrinėkime kada galo praversti didelė avižėlė.
Pavasario meškerė. Pasiruoškime žūklei Plūdinė meškerė yra vienas geriausių žūklės įrankių pavasarį. Tiesiog smagu nedidelėje upėje gaudyti kuojas, jei jų ten sugužėjo daug ir jos gerai kimba. Dar geriau, jei žvejo rankose - ne paprasta plūdinė meškerė, o upei skirta boloniška meškerė.
|