Prenumerata.lt
Registruotis naujiems vartotojams Registruotis naujiems vartotojams
pamiršai slaptažodį?
2020 Rugpjūčio 05
  Dovanų kuponai  
  AKCIJOS  
  Prenumerata užsienyje  
  DUK  
Nauji leidiniai
Dovanok prenumeratą
Leidinių tipai
Žurnalai
Laikraščiai
Elektroniniai leidiniai
Kiti leidiniai
Leidinių temos
-Visos temos-
Auto ir moto
Ekologija
Ekonomika, finansai
Fotografija
Gamta, gyvūnai
Grožis, mada
Interjeras, dizainas, statyba, architektūra
Jaunimui
Kelionės, geografija
Komiksai
Kompiuterija
Kryžiažodžiai
Maistas
Mokslas, technologijos
Moterims
Muzika, menas, kultūra
Psichologija
Rankdarbiai
Religija
Sodas, daržas
Sportas
Sveikata
Šeimai
Užsienietiški
Vaikams
Verslas, teisė, ekonomika
Visuomeniniai, politiniai
Vyrams
Žurnalų rinkiniai
Žūklė, medžioklė
TOP 10
1. SAVAITĖ
2. RESPUBLIKA (fiziniams asmenims)
3. Moteris
4. Kutis
5. NG Kids
6. RESPUBLIKA + VAKARO ŽINIOS (fiziniams asmenims)
7. Ar žinai, kad?
Sausio Artuma: „Dievui taip, Bažnyčiai – ne“? Arba, kodėl (n)eini į bažnyčią?

Sausio Artuma: „Dievui taip, Bažnyčiai – ne“? Arba, kodėl (n)eini į bažnyčią?

 Nors 77 proc. Lietuvos gyventojų save įvardina katalikais, tik kas dešimtas nuolat eina į bažnyčią. O kodėl Jūs einate (ar neinate)? Ar todėl, kad „taip darė tėvai ir seneliai", o gal „dėl visa ko... kad gerai sektųsi", o gal todėl, kad čia randate atsakymus į svarbiausius gyvenimo klausimus? O gal Bažnyčia ar jos žmonės jus apvylė, papiktino, neatsakė į Jums kilusius klausimus, todėl Jūs sakote: „Dievui taip, Bažnyčiai - ne"? Pradėdama metus, Artuma klausia savo pašnekovų - kodėl esi (arba nesi) Bažnyčioje? Gal tai padės ir mums atsakyti sau į šį klausimą.


Naujųjų metų pradžia - laikas džiaugtis naujomis galimybėmis! Artuma kviečia metus pradėti su šviesia viltimi ir kartu ieškoti atsakymų į visiems tikintiesiems rūpimus klausimus. Antai kunigas Artūras Kazlauskas padės suprasti, kaip ir kodėl elgtis bažnyčioje, supažindins su tvarkos reikšmėmis: kada Mišių eigoje turime persižegnoti? Ką simbolizuoja klūpėjimas ir kuo skiriasi klūpėjimas nuo priklaupimo? Kuriais momentais nulenkiame galvas etc.? Kunigo patarimai ir paaiškinimai nepaprastai pravers tiek naujam, tiek jau seniai lankančiam, bet kai ko galbūt dar nežinojusiam bendruomenės nariui.


Naujaisiais metais pradedami ir nauji straipsnių ciklai. Sausį, kai ypač melsime vienybės krikščionims, Artumos cikle apie parapijas kviečiame susipažinti su Vilniaus evangelikų liuteronų, o ne katalikų parapija. Kuo gyvena liuteronai? Pokalbis apie tai - su Vilma Sabutiene, Lietuvos Evangelikų Liuteronų Bažnyčios vyskupo Mindaugo Sabučio žmona.


Kas mėnesį popiežius paskelbia, už ką prašo melstis pasaulio katalikus. Tai vadinamoji „popiežiaus intencija". Jėzuitas Antanas Saulaitis nuo šiol Artumoje pristatys to mėnesio Šventojo Tėvo prašymą ir išsamiau paaiškins jo prasmę.


Pirmasis metų pokalbis žurnale yra apie tai, kas mus laiko bažnyčioje ir kas nuo jos atstumia. Šiuos klausimus svarsto antropologė, garsus renginių vedėjas, kunigas ir redakcijos dailininkė - išties spalvinga kompanija! Kokių bendrumų jie prieis, ieškodami atsakymų? Savo pozicija pasidalija ir žinomas TV veidas, buvęs jėzuitų kandidatas ir buvęs kunigų seminarijos studentas Gediminas Jaunius.


Kalbant apie studentus ir jaunimą, statistika iškalbinga. Kaip rašo Saulena Žiugždaitė, Čekijoje nereligingais save laiko 91 proc. 16-29 metų amžiaus jaunuolių. O Lietuvoje tik 5 proc. jaunų katalikų kas sekmadienį dalyvauja Mišiose. Kodėl taip yra? Įdomu tai, kad tyrėjai pastebi, jog žmonės ne nusigręžia nuo tikėjimo, o dažniau renkasi jį išgyventi privačioje erdvėje, ne bendruomenėje.


Vienas didžiausių numerio tekstų - kunigo Tomášo Halíko. Spausdinama jo knygos ištrauka apie gerai žinomą Evangelijos fragmentą. Autorius kalba apie pagarbą tikėjimui ir dvasingumą, nevengdamas priminti ir kitų žinomų kūrėjų. Jis neragina vengti kančios, priešingai - teigia, kad „nesužeisti tikėjimai" jam nekelia pasitikėjimo.


Pradžios knygos nagrinėjimas vėl gręžiantis į šeimos sampratą, svečių priėmimo namuose kultūra (nekultūra), tobulo moliūgų pyrago receptas - tiek įvairenybių, kad metus būtų galima pradėti puikiai pasiruošus.


Artuma kviečia kartu leistis į naują kelionę!


Joana GIMBERYTĖ-BALČIUVIENĖ


 

Prenumeruok dabar
Vasaros Artuma

Apie mus

Reklama

Taisyklės

Neradote leidinio?

Kontaktai

Atsiskaitymo būdai

Kaip užsisakyti?