Žurnalas „NG Kids“

Leidžiamas 10 numerių per metus, sausį - vasarį bei liepą - rūgpjūtį išleidžiamas didesnės apimties, jungtinis numeris. Daugiau
Leidžiamas 10 numerių per metus, sausį - vasarį bei liepą - rūgpjūtį išleidžiamas didesnės apimties, jungtinis numeris. Daugiau
NG Kids 12 mėn. prenumerata | 10 leidinių
36,00 Eur
NG Kids 6 mėn. prenumerata | 5 leidiniai
19,00 Eur

„National Geographic Kids“ birželio mėnesio numerio skaitytojai išsamiai susipažins su povandeniu pasauliu, sužinos įdomių faktų apie koralinius rifus ir aštuonkojus. 

Povandeninis miestas

Autorius Crispin Boyer

VANDENINIS MIESTAS Nors atrodo, kad koralinis rifas yra rami ir tyli vieta, jame įsikūrusios būtybės nuolat darbuojasi: jos stato, valo, saugo ir prižiūri koralinį rifą, kuriame gyvena. „Jūros atogrąžų miškais“ neretai vadinami koraliniai rifai yra tarsi povandeniniai miestai. Rifų gyventojai bendradarbiauja, kad padėtų savo bendruomenei klestėti. „Kiekvieno gyvūno vaidmuo svarbus, siekiant užtikrinti koralinių rifų ekosistemos gerovę“, – sako jūrų biologas Kiho Kimas (Kiho Kim). Susipažink su gyvūnais, besidarbuojančiais šiame povandeniniame didmiestyje.

10 įdomių faktų apie koralinius rifus

Autorė Laura Goertzel

Ar žinojai, kad koralų žiedai, primenantys medžio rieves, parodo rifo amžių? Ar tai, kad chirurgai naudoja koralus, atkurdami žmogaus kaulą? Birželio mėnesio žurnale skaityk ir sužinok dar daugiau faktų.

Aštuonkojų paslaptys

Autorė Alex Schnell

Tyrinėtoja Alex Nors aštuonkojai yra labai drovūs ir mėgsta slapstytis, geriau susipažinę su tavimi, jie nori tapti tavo draugais. Kartą, autorė nardydama koraliniame rife šalia Driežų salos, netoli Australijos šiaurės rytinės pakrantės, pamatė iš už uolos stebinčią mėlynojo aštuonkojo patelę. Ji atrodė labiau smalsi nei išsigandusi ar agresyvi. Po 45 minučių aštuonkojė pradėjo plaukti tolyn. Pasukusi galvą, ji pažvelgė į Alex, lyg klausdama: „Kodėl neseki iš paskos?“ Tokio kvietimo ji negalėjau atsisakyti, todėl prisijungė prie jos. Prieš grįždama į savo slėptuvę, ji ištiesė čiuptuvą ir palietė Alex, tarsi sakydama „Sudie!“ Tada ji nuplaukė šalin. Kokie yra aštuonkojai, sužinokite skaitydami naują numerį.