INVESTUOK turinys 2025 birželis:
Viršelio tema
Eros pabaiga: Buffettas eina į pensiją
Kaip ir kodėl Warrenas Buffettas tapo žymiausiu pastarojo šimtmečio investuotoju? Kokia jo investavimo strategija? Ko galime išmokti iš senojo pranašo mes, paprasti mirtingieji? Ir kas nutiks su „Berkshire Hathaway“ pasitraukus W. Buffettui?
Investuotojo dienoraštis
Trumpas keičia strategiją, o Muskas grįžta į darbą
Prabėgo vos 100 dienų nuo Donaldo Trumpo darbo pradžios, o šis jau keičia savo ekonominį planą 360 laipsnių kampu. Didžiausią dėmesį skirsiu būtent šiai temai analizuodamas, kas nepavyko per pirmąsias 100 dienų, kad D. Trumpui reikėjo imtis tokių pokyčių ir kokių pasekmių tai gali turėti tiek JAV obligacijų, tiek akcijų rinkoms. Taip pat pasidalinsiu mintimis, kodėl D. Trumpo ir Elono Musko viešos skyrybos turėtų į naudą išeiti „Teslos“ akcininkams.
Vertybinių popierių birža
Nuo monopolininko iki inovacijų flagmano: 25 metai su „Telia Lietuva“
Nuo savo IPO dienų „Telia Lietuva“ nuėjo ilgą kelią – iš lėto ir sunkiai besikeičiančio monopolininko ji tapo modernia, į skaitmeninę ateitį orientuota įmone. Nors investuotojai negavo greito akcijų kainos šuolio, ilgalaikis stabilumas ir nuosekli plėtra pavertė „Telia Lietuva“ viena patikimiausių bendrovių vietos kapitalo rinkoje.
Šalys ir rinkos
Kodėl Jungtinės Karalystės akcijos yra pigiausios tarp išsivysčiusių rinkų
Daugybės veiksnių derinys lėmė, jog Didžiosios Britanijos akcijų rinka dabar yra pati pigiausia tarp išsivysčiusių šalių. Analizuojame, kodėl susidarė tokia padėtis ir ar tokioje rinkoje galima rasti didelės grąžos potencialo, tuo labiau kad skausmas dėl išstojimo iš ES jau turėjo apmalšti.
Tendencijos
Jauni ir turtingi – kokie pokyčiai laukia rinkose?
Bręsta pokytis, kurio masto pasaulis dar nematė – per artimiausius dešimtmečius įvyks didžiausias turto perdavimas istorijoje. Vyresniosios kartos – tylioji ir kūdikių bumo karta – pamažu perduos savo sukauptą kapitalą jaunesnėms, t. y. X, tūkstantmečio ir Z kartoms.
Pasaulio žvaigždės
Investavimo legendų 2025 m. I ketvirčio portfeliai
Tęsiame pastaruosius dešimtmečius geriausius rezultatus demonstravusių gerai žinomų investuotojų portfelių pokyčių per pastarąjį ketvirtį apžvalgą ir žiūrime, ko šios legendos įsigijo pastaruoju metu. Gegužės mėnesį paskelbti naujausi šių investuotojų portfelių duomenys. Jie dažnai sulaukia didelio atgarsio finansų rinkose.
Biržos pulsas
Susijungimų ir įsigijimų rinka drungna
Įmonių susijungimų ir įsigijimų rinkoje, JAV prezidentu išrinkus D. Trumpą, buvo tikimasi atsigavimo ir didesnio aktyvumo. Nors sandorių vertė pirmąjį ketvirtį išaugo, jų skaičius tiek JAV, tiek bendrai pasaulyje mažėjo, o tam daugiausiai įtakos padarė kita D. Trumpo politikos kryptis – prekybos muitai ir neapibrėžtumas.
Nekilnojamasis turtas
Loftai ir kiti „neformalūs“ būstai keliaus į praeitį
Didelė atvira pertvaromis nesuskaidyta erdvė, aukštos lubos, vitrininiai langai, atviros laikančiosios konstrukcijos – maždaug toks galėtų būti loftų apibūdinimas. Nestandartinio būsto ieškantys žmonės loftais domisi ir juos perka. Tačiau atrodo, kad šio nišinio būsto dalis rinkoje gali dar labiau susitraukti.
Įžvalgos
Sumažės socialinių ir infrastruktūros problemų
Nors pernai įsigalioję Aplinkos ministerijos poįstatyminių aktų pakeitimai sukėlė nemenką diskusijų bangą tarp NT plėtotojų, teisininkų ir pirkėjų, jų tikslas – ne apsunkinti gyvenimą plėtotojams, bet užtikrinti geresnę gyvenamosios aplinkos kokybę.
Nekilnojamasis turtas
Lietuvių būstas Pietų Europoje: požiūris keičiasi
Spontaniško būsto pirkimo siekiant turėti „atsarginį variantą toliau nuo Rusijos“ banga, kilusi 2022 m., atslūgo. Būsto Viduržemio jūros regione ieškantys lietuviai vis labiau panašėja į kitų Šiaurės Europos šalių gyventojus, kurių pajamos leidžia turėti būstą šiltuose kraštuose.
Paskolos
Refinansavimas: žemyn ritasi ne tik EURIBOR, bet ir paskolų maržos
Būsto paskolų persitarimo mastas Lietuvoje pasiekė 400 mln. eurų per mėnesį, o patikimas klientas gali tikėtis 1,4 % ar dar mažesnės būsto paskolų maržos, ypač jei pajamos gaunamos iš darbo užmokesčio ir užstatomas patrauklus turtas. Jeigu būsto paskola viršija 200 000 eurų, marža gali būti dar mažesnė.
Investavimo legendos
Karingasis Billas Ackmanas ir milijardus uždirbęs jo aktyvus investavimo stilius
„Investuok“ pradeda naują rubriką, kurioje apžvelgsime geriausius pasaulio investuotojus. Jie ne visada bus garsiausi – kalbėsime ir apie tokius, kurie viešumoje rodytis vengia, tačiau jų investicijų grąža verčia pakelti antakį. Pradėsime nuo viešumos tikrai nevengiančio žmogaus.
Automobiliai
Prekyba judėjimo laisve
Mažaisiais automobiliais, priskiriamais AM kategorijai, gali važinėti jaunuoliai nuo 15 metų, vien išlaikę teorinį egzaminą. Tokie automobiliukai neatitinka jokių normalaus automobilio saugos standartų. Bet keliuose jų sparčiai gausėja. Aiškinamės, kokias išeitis siūlo specialistai.
Įžvalgos
Valdybos Lietuvos įmonėse – kodėl, ką, kaip?
Kodėl kuriama valdyba? Jei ji tik formalumas ir veiklą imituos, greičiausiai ne tik nesukurs naudos, bet ir padarys įmonei žalos. Bendra tendencija vis daugiau darbų patikėti valdybai regima visame pasaulyje. Kokių kompetencijų specialistų reikia, kad valdyba duotų didžiausią naudą įmonei? Ką duoda nepriklausomi nariai?
Požiūris
Asta Jovaišienė: sugrąžinti Lietuvai Šiaurės Šveicarijos vardą
INVL Šeimos biuro vadovė ir valdybos narė, „INVL Asset Management“ valdybos narė Asta Jovaišienė „Invalda INVL“ grupėje dirba nuo 2006 m. (tada – „Finasta“) ir, būdama rinkos sūkury, stebėjo, kaip investavimas Lietuvoje nuo „laukinių Vakarų“ pakilo į aukštą, profesionalų lygį.
Apžvalgos
Fondų rezultatai
Svarbiausi Europos akcijų rinkos įvykiai
Svarbiausi Baltijos biržos įvykiai
Pasaulio akcijų rinkų apžvalga
Žaliavų apžvalga
Kriptovaliutų pažvalga
Garsios mintys