Žurnalas „Investuok“

Leidžiama 11 leidinių. Liepa - rugpjūtis jungtinis numeris. Daugiau
Leidžiama 11 leidinių. Liepa - rugpjūtis jungtinis numeris. Daugiau
Investuok 12 mėn. prenumerata | 11 leidinių
49,00 Eur
Investuok 6 mėn. prenumerata | 6 leidiniai
24,00 Eur
Investuok 3 mėn. prenumerata | 3 leidiniai
12,00 Eur

INVESTUOK turinys 2024 vasaris:

Viršelio tema
Kibernetinis saugumas: laukinių skaitmeninių Vakarų šerifas
Šiandien vis garsiau kalbama apie kibernetinį karą. Kita vertus, net ir santykinės taikos metais kiekvienas technologijų šuolis sukelia atitinkamą kibernetinių grėsmių bangą. Tad įmonės jau įprato į kibernetinę saugą žvelgti kaip į kasdienę higieną. Investuotojams tai atveria plačius horizontus.

Požiūris
Naudingiausias Dariaus Šulnio įprotis
„Labai svarbu strategiškai teisingai pasirinkti, ką darai, dar svarbiau žmonės, su kuriais tai darai, o visų svarbiausia – daryti“, – taip savo verslo filosofiją apibūdina ilgametis „Invalda INVL“ vadovas Darius Šulnis. Paprastai gana uždaras, su „Investuok“ skaitytojais jis dalijasi sukaupta patirtimi.

Vertybinių popierių birža
„Auga Group“ virsmas į technologijų įmonę: vizijai įgyvendinti reikia 200 mln. eurų
Lietuvos žemės ūkio investicijų grupės „Auga Group“ 2023-iųjų finansiniai rezultatai nežada nieko gero, nes nepalankiai susiklostė klimatinės sąlygos. Tačiau grupė susitelkusi į ateitį ir proveržį sieja su šiuo metu plėtojamomis technologijomis, kurioms pritaikyti dar reikės 200 mln. eurų. Analitikai sako, kad įkvepiančių sėkmės istorijų plėtojant žemės ūkio inovacijas pasaulyje tikrai galima rasti.

Rinkų „aristokratai“ ir „monarchai“
Investuojantieji į įmonių akcijas grąžos tikisi iš kapitalo prieaugio arba išmokamų dividendų. Remiantis „S&P Dow Jones Indices“ duomenimis, nuo 1926 m. JAV akcijų rinkos grąžą sudarė du trečdaliai kapitalo vertės prieaugio ir trečdalis išmokėtų dividendų. Pastarieji daugeliui investuotojų neatrodo tokie reikšmingi, kai rinkose pakilimas, tačiau pastovios įmonių pelno dalies išmokos praverčia nuosmukio biržose laikotarpiu.

Sektoriai
Bankų sektorius išlieka stiprus
Sausio pradžioje rezultatus už ketvirtą praeitų metų ketvirtį skelbė didieji JAV bankai. Remiantis jais, galima spręsti, jog ekonomikos padėtis yra dvipusė. Tie, kas gyveno gerai, gyvena dar geriau. O tie, kam sekėsi sunkiai, brenda į dar gilesnes skolas.

Kriptopasaulis
15 metų su bitkoinu: nuo pinigo iki skaitmeninio aukso 
2024 m. pradžioje vykusiame Davoso ekonomikos forume „JP Morgan Chase“ vadovas Jamie Dimonas, reaguodamas į klausimą apie JAV kapitalo rinkos reguliuotojo ką tik suteiktą leidimą listinguoti biržoje į bitkoiną tiesiogiai investuojančius fondus, atrėžė savo stiliumi: „Man nerūpi, prašau nustoti kalbėti apie šitą šūdą.“ 

Nekilnojamasis turtas 
Komercinis NT: paklausa nemažėja, bet poreikiai kinta
Nepaisant geopolitinių įtampų ir ekonominio nerimo, Lietuvoje kyla ir nauji biurai, ir nauji gamybiniai korpusai, logistikos centrai. Plėtotojai mikliai prisitaiko prie kintančių poreikių. Apžvelkime, kokie pokyčiai vyksta ir kokios nuotaikos vyrauja šiame NT segmente įžengus į 2024-uosius.

Įžvalgos
Rinkoje vyraus efektyvumo paieškos 
2023 m. komercinio turto savininkams buvo geri – nebuvo didelių ginčų su nuomininkais dėl nuomos kainų, iš esmės nekilo ir neužimtų patalpų lygis. Pradėti projektai buvo baigti, kaip planuota, ir iš esmės visi laiku buvo priduoti Statybų inspekcijai. 

Investavimo mokesčiai
ETF – pirkti per prekybos platformą ar banką?
Pasaulyje mažėjant stabilumui, didėja poreikis plačiau išskaidyti savo riziką. Vienas iš būdų tai padaryti – ETF, kuriuos galima įsigyti per tarptautinę platformą ar per savo namų banką. Abu šie keliai turi savo privalumų ir trūkumų.

Muzikos industrija
„Spotify“ kelias pelningumo link
Po įvairių akcijos kainos svyravimų nuo IPO per pastaruosius metus „Spotify“ akcijos kaina daugiau nei padvigubėjo. Analizuojame, kiek toli šiai įmonei iki išsvajoto pastovaus pelningumo, kokios rizikos dar laukia ir ar dar yra vietos akcijų kainai toliau augti.

Portfelio analizė
Galimai neįvertintų medicinos sektoriaus įmonių penketukas
Medicinos sektorius yra vienas iš sparčiausiai augančių ir dinamiškiausių rinkos segmentų, kuris siūlo daug galimybių investuotojams, ieškantiems aukštos grąžos ir ilgalaikio augimo. Tačiau kaip atsirinkti, kurios įmonės turi didelį augimo potencialą, bet investuotojų nėra įvertintos?

Regionai
Nesibaigiančios Kinijos negandos
Pandemija išryškino aibę socialinių ir ekonominių Kinijos problemų. Kurios egzistavo jau senokai, bet bėgant laikui tik gilėjo. Gali atrodyti, jog šalies ekonomika visai neblogai funkcionuoja, tačiau taip atrodo tik dėl sukauptų per ilgą laiką resursų. Iš tikrųjų Kinija yra labai nepavydėtinoje padėtyje.

Automobiliai
Ar įmanoma sustabdyti kiniškų elektromobilių cunamį?
Ilgą laiką žodžių junginys „kiniškas automobilis“ tartas su aiškiai juntamu ironijos poskoniu ir galėjo būti vartojamas kaip „prastos kokybės“ sinonimas. Juokauta, kad skęsti yra maloniau nei vairuoti kokį nors „Great Wall“ ar „Xpeng Motors“ ratuotį. Šiandien šaipytis nėra iš ko, nes kiniški elektromobiliai (EV) bemaž visais parametrais lekia analogus iš Vakarų pasaulio ir tuo pat metu yra apčiuopiamai pigesni.

Įžvalgos
Ar tikrai obligacijos jau geriau už akcijas?
Labai ilgai buvusios istorinėse žemumose, reikšmingai pakilo palūkanų normos. Atitinkamai ėmė kilti už obligacijas ir indėlius mokamos palūkanos. Bet ar tikrai dabartinės indėlių bei obligacijų palūkanos užtikrina adekvačią grąžą ir yra geriausia investicija?

60/40: OBLIGACIJOS MŪSŲ PORTFELIUOSE
Klasikinis 60/40 portfelis (60 % aktyvų nukreipiama į akcijas, 40 % – į obligacijas) 2022-aisiais pademonstravo vieną blogiausių rezultatų per moderniąją istoriją, tačiau 2023-iaisiais sėkmingai grįžo į vėžes ir uždirbo dviženklę grąžą. Panagrinėkime, kaip geriausia konstruoti tą 40 % obligacijų dalį.

Apžvalgos
Fondų rezultatai
Svarbiausi Baltijos biržos įvykiai 
Svarbiausi Europos akcijų rinkos įvykiai
Pasaulio akcijų rinkų apžvalga
Žaliavų apžvalga 
Garsios mintys