Pagalba

Žurnalas „Investuok“

apie investavimą Daugiau
apie investavimą Daugiau
Investuok 12 mėn. prenumerata | 11 leidinių
33 Eur
Investuok 6 mėn. prenumerata | 6 leidiniai
18 Eur
Investuok 3 mėn. prenumerata | 3 leidiniai
9 Eur
2021 m. gruodžio nr.12 (166) žurnale Investuok skaitykite:

Viršelio tema

Nekilnojamojo turto rinkos varikliai – pandemija ir infliacija

Pasitikdami šiuos metus „Investuok“ kalbinti NT plėtotojai ir ekspertai buvo itin atsargūs – esą praėjusių metų rekordus šiemet keis santūrus augimas. Tačiau artėjant į pabaigą 2021-iesiems matome, kad atsargiu optimizmu nė nekvepėjo – į padebesius šovė ir būsto pirkėjų aktyvumas, ir kainos. Krito net senieji prieškriziniai rekordai.

Požiūris

Dramatiško virsmo metai

Į rinkas tebeplūstantys valstybiniai pinigai, didelė masė naujų investuotojų ir pastebimi jų elgsenos pokyčiai – tai tik dalis reiškinių, dėl kurių šiuos metus Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas vadina dramatiško virsmo metais.

Tendencijos

Metų apžvalga: kiek buvome teisūs?

Kaip ir kiekvienų metų pabaigoje, peržiūrime ir skaičiuojame, kiek kartų per metus buvome teisūs, o kiek prašovėme. Džiugu, kad, kaip visuomet, dažniau rašėme teisingus bei naudingus patarimus. Todėl tikėtina, kad padėjome daugeliui savo skaitytojų priimti geriau pagrįstus ir pelningesnius investicinius sprendimus.
Vertybinių popierių birža

Euforija IPO rinkoje

Praėjusių metų lapkričio numeryje apžvelgdami 2020 metų įvykius pirminio viešo akcijų platinimo (IPO) rinkoje konstatavome, kad ji buvo aktyviausia istorijoje. Turbūt mažai kas galėjo tikėtis dar stipriau išaugsiančio susidomėjimo viešojo kapitalo rinkomis. Per IPO šiais metais jau pritraukta rekordiškai daug investicijų.

Pasaulio žvaigždės

Investavimo legendų 2021 m. III ketvirčio portfeliai

Kiek praleidę, tęsiame gerai žinomų investuotojų portfelių pokyčių per pastarąjį ketvirtį apžvalgą ir stebime, ką šios legendos įsigijo pastaruoju metu. Lapkritį paskelbti naujausi šių investuotojų portfelių duomenys, kurie dažnai sulaukia didelio atgarsio finansų rinkose.

Nekilnojamasis turtas

NT rinka turės pailsėti, kol žmonės prisijaukins naujas kainas 

Ar NT artimiausiu metu gali pigti? Neįžvelgiu jokių priežasčių, dėl kurių didžiuosiuose miestuose taip galėtų nutikti, – teigia patyręs investuotojas į NRT Jurgis Šefleris. – Bet ir tokio staigaus, didelio brangimo jau neturėtų būti – jis gali sustoti atsikvėpti, kol žmonės prisijaukins naujas kainas ir patys prie jų pripras.

Noriu namo

Naujas namas – energiškai taupus 

Individualių gyvenamųjų namų populiarumas ir toliau auga sparčiau nei butų. Tačiau tai lemia ne tik noras gyventi erdviau ir patogiau bei turėti savo kiemą. Tad šį kartą aptarkime, kokios dar priežastys pastaruoju metu skatina įsigyjančius būstą rinktis ne butą, o namą, ir kokios ekonominės naudos iš to turėsime ateityje.

Sektoriai

Ne visiems nutrūkęs tiekimas blogai

Visas pasaulis išgyvena dėl sutrūkinėjusių tiekimo grandinių. Infliacija, komponentų trūkumas, išaugusios gamybos sąnaudos gadina gyvenimus tiek įmonėms, tiek galutiniams vartotojams. Tačiau, kaip ir per kiekvieną krizę, yra kas iš jos laimi. Šiuo atveju vienas iš laimėtojų yra krovinių gabenimo industrija, kuri nespėja didinti kainų ir vykdyti paklausos.

Virusas ir rinkos

Virusų karai investuotojų akimis

Lapkritį Didžioji Britanija tapo pirmąja šalimi pasaulyje, patvirtinusia galimai žaidimą pakeisiančią antivirusinę piliulę nuo COVID-19 molnupiravirą, kurį sukūrė JAV bendrovė „Merck & Co Inc“ (MRK.N) ir „Ridgeback Biotherapeutics“. Tai skatina investuotojus peržiūrėti savo pasirinkimus.

Investuotojo dienoraštis

Penkios prognozės 2022 metams

Šiame numeryje pateiksiu penkias finansų rinkų prognozes kitiems metams. Taip pat aptarsiu, kodėl kitų metų viena pagrindinių temų gali būti nuolat brangstantis maistas ir kodėl dėl to gali kilti maisto krizė ir dideli geopolitiniai neramumai.

Investavimo alternatyvos

Kiek galima uždirbti iš grožio

Ką labiau verta įsigyti – XVIII a. blusų gaudyklę ar art deco porceliano indą? Svarbiau amžius, grožis, o gal – ar garsūs buvę daikto šeimininkai? Kaip atskirti, ar tai ne padirbinys? Tokių klausimų nuolat sulaukianti kolekcininkė Olga Prokofieva neslepia: vienareikšmiškai į juos atsakyti sunku.

Automobiliai

Didysis vandenilio viliotinis

Prieš tuziną metų Tokijo automobilių parodoje po vandenilinio prototipo „FCX Concept“ pristatymo vienas kompanijos „Honda“ viceprezidentų buvo užverstas klausimų lavina, ar toks aparatas yra panacėja senkant naftos ištekliams? Atsakymas buvo neįprastai tiesmukas ir sąžiningas: „Nežinau.“

Įžvalgos

Laikas prisiminti vertės strategiją

Tokiu neramiu metu geras investicinių objektų supratimas tampa vis svarbesnis. Taip pat stipresni įmonių balansai turėtų laimėti prieš didelius užmojus ateityje turinčias bendroves – tai sufleruoja, kad vertės strategija tampa patrauklesnė už augimo strategiją.

Mums ypač vertingas investicinis projektas – visavertė šeima

Pastaraisiais metais mūsų šalies gyvenime vis gausiau pasireiškia įvairūs negatyvūs reiškiniai. Didėja infliacija, mokesčiai, nedarbas, mirštamumas. Mažėja žmonių pasitenkinimas gyvenimu, pasitikėjimas valdžios pažadais ir jos veiklos rezultatais. Nepaisant gana sparčios technologinės pažangos gamybos srityje, darbo pajamų vertė, įvertinus realią infliaciją, iš esmės nedidėja. Dėl to didėja socialinė atskirtis.

Apžvalgos

Fondų ir investicinio gyvybės draudimo rezultatai
Svarbiausi Baltijos biržos įvykiai 
Svarbiausi Europos akcijų rinkos įvykiai
Pasaulio akcijų rinkų apžvalga
Žaliavų apžvalga 
Valiutų apžvalga 
Garsios mintys