Žurnalas „Investuok“

apie investavimą Daugiau
apie investavimą Daugiau
Investuok 12 mėn. prenumerata | 11 leidinių
44,00 Eur
Investuok 6 mėn. prenumerata | 6 leidiniai
24,00 Eur
Investuok 3 mėn. prenumerata | 3 leidiniai
12,00 Eur
Investuok turinys 2022 liepa:

Viršelio tema
Moterys griauna investavimo stereotipus 

Labai nedaug yra temų iš finansų pasaulio, kurios taip rezonuoja daugeliui moterų iš įvairių pasaulio kampelių, su kuriomis teko bendrauti straipsnio autorei (o jų buvo tikrai daug), taip, kaip moterų investavimo tema. Net tos, kurioms investavimas nėra labai įdomus, palaiko idėją, kad pokytis yra reikalingas.

Aktualija
Kiek daug krizių – tik spėk dairytis!

Sakoma, kad būna dešimtmečių, kai nevyksta niekas, ir metų, per kuriuos įvyksta ištisi dešimtmečiai. Pastarieji keleri metai yra puiki teiginio iliustracija: 2020 metais buvo maras (COVID-19), 2022 metais karas, o 2023 metais, tikėtina, ir badas. Belieka laukti naujo Jėzaus užėjimo.

Požiūris
Sėkmė – pavojus, bet ne Tomui Okmanui

Skaitmeninio verslo imperiją T. Okmanas su bičiuliu pradėjo kurti prieš keturiolika metų. Pirmąja kompanija tapo verslo akceleratorius „Tesonet“. Pavadinimą sudėliojo iš abiejų vardų ir pavardžių pirmųjų raidžių, įregistravo tėvų bute sostinės Fabijoniškėse. Šiandien jų valdomų kompanijų sukurtus skaitmeninius įrankius naudoja milijonai žmonių visame pasaulyje, o vienai iš įmonių tapus vienaragiu atsivėrė ir prestižinio Davoso forumo durys.

Vertybinių popierių birža
Įsigijimų ir susijungimų sandorių rinka

Finansų rinkose „specialiomis situacijomis“ (angl. special situations) vadinami įvairūs korporatyviniai įvykiai, kurie turi įtakos kompanijai, jos veiklai ir jos akcijų kainai. Terminas apibrėžia daug įvairių situacijų: nuo verslo restruktūrizavimo ar bankroto iki įmonių susijungimo ar viena kitos įsigijimo. Įžvalgiems investuotojams tai gera proga uždirbti.

Obligacijos vėl tampa įdomios

Visa akademinė ir praktinė klasika teigia, kad investuotojas turėtų savo turtą diversifikuoti: nekilnojamasis turtas, akcijos, obligacijos. Tačiau pastaroji turto klasė po didžiosios finansų krizės buvo visai užmiršta. Dabar pats laikas jas prisiminti.

„Investuok“ interviu
Investuodami estai nėra lėti

Nuo grynųjų pinigų lagaminų, keliaujančių tarp Vilniaus ir Talino, iki vienaragių – toks Baltijos šalių kelias per pastaruosius 30 metų. Ir nors lietuviai su estais šiuo keliu eina kartu, jie visuomet turėjo ir savų ypatumų. Juos aptariame su Baltijos rinkos senbuviu Veikko Maripuu.

Fondai
Pensijų gyvenimo ciklo fondų fenomenas: ar tapsime pavyzdžiu užsienio šalims?

Pirmąjį šių metų ketvirtį loterijose ir kituose azartiniuose žaidimuose gerokai daugiau pralošę nei savo pensijų santaupoms didinti lėšų skyrę Lietuvos gyventojai gali sudaryti įspūdį, kad gerai toleruoja finansinę riziką. Vis dėlto taip nėra.

Interjeras
„iSaloni 2022“: naujos spalvos ir praktiški sprendimai

„Salone Internazionale del Mobile“ arba „iSaloni“ – didžiausia pasaulyje tarptautinė baldų paroda. Įprastai balandį Milane vykstantis renginys šiemet buvo perkeltas į birželį ir turbūt buvo laukiamas labiau nei bet kada nuo pat 1961-ųjų. Mat 2020 m. dėl pandemijos ji visai nevyko, o surengtoji pernai rudenį tebuvo gerokai sumažinta įprastos parodos kopija.

Kriptopasaulis
Kriptovaliutų kapituliacija

Kriptopasaulyje vyrauja chaosas. Nuo metų pradžios iki birželio vidurio bitkoino kaina krito 55 %, „Ethereum“ – 70%, o visa kriptopasaulio kapitalizacija nuo 2021 m. pasiektų pikų sumažėjo maždaug tris kartus. Didžioji dalis kritimo įvyko šį pavasarį, kai materializavosi keletas svarbių rizikos veiksnių.

Įmonės analizė
„PARAGON 28“

„Paragon 28“ įkurta 2010 m. kaip ortopedijos pėdų ir kulkšnių įmonė Englvudo mieste, Kolorado valstijoje. Pavadinimas „Paragon“ buvo pasirinktas siekiant pabrėžti, kad tai išskirtinai pėdų ir kulkšnių įmonė, o „28“ reiškia pėdos kaulų skaičių. Kuo ši įmonė gali būti įdomi investuotojui?

Investuotojo dienoraštis
Meškų rinka dar tik pusiaukelėje 

Šįkart pasidalinsiu pamąstymais, kodėl meškų rinka dar tik įpusėjo, ko galima tikėtis ateityje ir kodėl „Apple“ akcijos yra pervertintos. Taip pat pakalbėsiu, kodėl infliacijos problemos trumpuoju laikotarpiu slopsta, bet ilguoju laikotarpiu infliacija bus dar didesnė problema.

Automobiliai
Kada išauš elektrinis sunkiasvorių rytojus?

Komercinių automobilių gamintojo „Ford Pro“ atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 1250 verslininkų, parodė, kad beveik trys ketvirtadaliai apklaustųjų planuoja pereiti prie elektrinių transporto priemonių. Daugiau nei 60 % respondentų keisti turimą transportą į elektromobilius numatę per artimiausius dvejus metus.

Įžvalgos
Kuo gi baigėsi ekonomikos skatinimas ir kas bus toliau?

Daugiau nei prieš metus, 2021 metų balandžio mėnesio „Investuok“ numeryje, prognozavome, kad dėl nežaboto ekonomikos skatinimo ir astronominio pinigų spausdinimo, kuris tuo metu buvo pridengiamas įmantriomis finansinėmis, fiskalinėmis, monetarinėmis ir kitomis formuluotėmis, pasaulyje kils rimta infliacija. Deja, šiuo metu tenka konstatuoti, kad buvome teisūs.

Istorija
Pirmoji investicija į Lietuvos vertybinių popierių rinką 

1990 m. Lietuva tapo nepriklausoma, žmonės – laisvi. Tačiau tam, kad ekonominė laisvė taptų realybe, reikėjo sukurti institucinius rinkos pamatus ir naują santykių kultūrą. Visi turėjome tapti akcininkais, tačiau nelabai žinojome, ką tai reiškia.

Apžvalgos
Fondų ir investicinio gyvybės draudimo rezultatai
Svarbiausi Baltijos biržos įvykiai 
Svarbiausi Europos akcijų rinkos įvykiai
Pasaulio akcijų rinkų apžvalga
Žaliavų apžvalga 
Kriptovaliutų apžvalga 
Garsios mintys