Pagalba

Žurnalas „Investuok“

apie investavimą Daugiau
apie investavimą Daugiau
Investuok 12 mėn. prenumerata | 11 leidinių
33 Eur
Investuok 6 mėn. prenumerata | 6 leidiniai
18 Eur
Investuok 3 mėn. prenumerata | 3 leidiniai
9 Eur

Žurnalas apie investavimą į vertybinius popierius. Leidinys orientuotas į pradedančius investuotojus, viena iš pagrindinių jo idėjų – informaciją pateikti kaip įmanoma paprasčiau, nespecialistams suprantama kalba.

2021 m. rugsėjo nr.9 (163) žurnale Investuok skaitykite:

Aktualija

Verslui krizės – niuksas ieškoti naujų rinkų 
Tiek krizių vienu metu mus užgriuvo – pasaulinių kaip COVID-19 pandemija, lokalesnių kaip nelegalių migrantų antplūdis ir vykstančių toliau nuo mūsų, pavyzdžiui, dabar Afganistane. Kaip dorotis su šiomis ir kitomis bėdomis, aiškinamės su apribotos rizikos fondo „Covalis Capital“ ekonomistu Pauliumi Kunčinu. 

Vertybinių popierių birža

Vasara buvo dosni
Vėl peržiūrime mūsų virtualių investuotojų Baltijos biržoje portfelius. Malonu konstatuoti, kad po šiek tiek slogesnio praėjusio ketvirčio šią vasarą Baltijos birža vėl buvo palanki investuotojams.
Linksmiausias pirminis platinimas: „Robinhood“
Pirminiai viešieji akcijų platinimai dažnai sulaukia dėmesio. Ypač jei juos atlieka visiems jau pažįstamos įmonės. Šią vasarą vyko turbūt smagiausias per ilgą laiką platinimas – finansų tarpininkas „Robinhood“ leido savo akcijas. Kuo jis buvo smagus ir įdomus? Labai daug kuo.

Tendencijos

Centrinių bankų monetarinės politikos griežtinimo įtaka finansų rinkoms
Spaudoje vis daugiau žinučių apie centrinių bankų ketinimus mažinti supirkimo programos mastą, o gal net didinti palūkanų normas. Kokią įtaką tai turėtų finansų rinkoms ir kokių sprendimų turėtų imtis investuotojai?
Sutelktinis finansavimas
Alternatyvus finansavimas rado savo nišą
Nepaisant pandemijos keliamų iššūkių ekonomikai, alternatyvaus skolinimosi platformose fiksuojami rekordai. Daugeliui turbūt kyla klausimas, kodėl bankai nesiima finansuoti kai kurių projektų, atsiduriančių sutelktinio finansavimo platformose? Pažvelkime į šią rinką atidžiau.

Viršelio tema

Kur slėptis nuo infliacijos?
Labai senais laikais, kai centriniai bankai nebuvo nuspaudę palūkanų, o nekilnojamojo turto krizė tebuvo mokslinės fantastikos knygos antraštė, žmonės nuo infliacijos slėptis galėdavo visur. Dėdami pinigus į bankų indėlius, valstybių obligacijas, didelių įmonių skolos vertybinius popierius ir kitas panašias priemones. Tačiau šiandien pabėgti ir pasislėpti nuo infliacijos nepalyginti sunkiau. Tad kaip smulkiajam investuotojui tai padaryti?

Noriu namo

Kodėl didėja individualių namų patrauklumas?
Paprastai vasarą būstų pirkėjų aktyvumas šiek tiek sumenksta. Bet tik ne šiemet. O pagal metinio augimo tempus individualių namų pirkėjai akivaizdžiai lenkia butų pirkėjus. Kas lemia, kad net augant kainoms labiau apsimoka rinktis ne butą, o namą?

Nekilnojamasis turtas

Kaip būstą pritaikyti karštiems orams
Šią vasarą itin ilgai trukusi karščio banga visus paskatino pasukti galvas, kaip atvėsinti savo namus. Kad apsispręsti būtų paprasčiau, žurnalas „Investuok“ kreipėsi į specialistus ir paprašė papasakoti, kuo skiriasi įvairūs patalpų vėsinimo būdai ir ko tikėtis ateityje.

Nuomos rinkoje – permainų nuojauta
Antras būstas – patikima santaupų apsauga nuo nuvertėjimo, iš kurios dar ir uždirbti galima. Daugelis net vidury nakties pažadinti tai patvirtintų. Tačiau nuomos rinka kinta. „Investuok“ domisi, kokius pokyčius ji patyrė pastaruoju metu, ar vis dar galima neblogai uždirbti nuomojant būstą ir kokių iššūkių ji gali mums pateikti. 

Nuomos aukso amžius Vilniuje pasibaigė
Tokios nuomonės laikosi dalis ekonomistų. Kadangi pastaruoju metu apie penktadalį visų būsto sandorių buvo sudaroma būtent investicijai, nuomojamo būsto pasiūla mūsų šalyje išaugo. Ji augo gerokai sparčiau nei paklausa, o tai didina nuomotojų konkurenciją.

Investavimo strategijos

Dar niekada nebuvo tiek daug „vienaragių“
Šiandien visame pasaulyje turime beveik 800 privačių kompanijų, kurios pritraukdamos investuotojų kapitalą įvertinamos bent milijardu dolerių ir daugiau. Šiandien jau ir smulkieji investuotojai gali dalyvauti kuriant neįtikėtinas sėkmės istorijas.

Investuotojo dienoraštis

Infliacijos baubas pasiruošęs grįžti su trenksmu
Kai rinkos dalyviai jau įtikėjo laikina infliacija, infliacijos baubas pasiruošęs sugrižti su trenksmu. Taip pat sužinosite, į kurią pusę ir kodėl koreguojamas mano S&P 500 indekso 4500 punktų scenarijus ir kokią reikšmę finansų rinkoms gali turėti tai, kad Jeromeʼas Powellas yra favoritas būti perrinktas FED vadovu dar vienai kadencijai. 

Automobiliai

Automobilių rinkoje – kiniškas viliotinis
Užrašas etiketėje „Made in China“ jau senokai liovėsi būti baubu. Pasaulio fabriku vadinamoje Kinijoje daugybė garsiausių kompanijų turi savo gamybos padalinius, kuriuose dienos šviesą išvysta prestižiniais prekių ženklais papuošti ir tikrai neprasti daiktai.

Įžvalgos

Ekonominis atsigavimas: tarp baimės ir optimizmo
2021 metai turėjo trykšti optimizmu, po niūrių, kupinų apribojimų 2020 metų, kuomet pasaulio ekonomika susitraukė 3,5 proc. Žiemą buvo atsargiai prognozuojama, kad pasaulio ekonomika šiemet pakils apie 4,5 proc. Kas stabdo dar didesnį optimizmo proveržį?

Metai po prezidento rinkimų Baltarusijoje

Po Baltarusijoje įvykusių prezidento rinkimų, kurių rezultatų nepripažįsta Europos Sąjunga (ES), ir po jų vykusių susirėmimų „Investuok“ rašė apie galimas pasekmes Lietuvos ir Baltarusijos ekonominiam bendradarbiavimui. Kaip pasikeitė ir kaip dar keisis prekybiniai santykiai?

Apžvalgos
Fondų ir investicinio gyvybės draudimo rezultatai
Svarbiausi Baltijos biržos įvykiai 
Svarbiausi Europos akcijų rinkos įvykiai
Pasaulio akcijų rinkų apžvalga