Žurnalas „Investuok“

apie investavimą Daugiau
apie investavimą Daugiau
Investuok 12 mėn. prenumerata | 11 leidinių
44,00 Eur
Investuok 6 mėn. prenumerata | 6 leidiniai
24,00 Eur
Investuok 3 mėn. prenumerata | 3 leidiniai
12,00 Eur
Investuok turinys 2022 gegužė:

Viršelio tema
Recesija, krizė, stagfliacija ir kiti baisūs žodžiai

Rinkos banguoja jau pusmetį. Pirmiausia jas sukrėtė auganti infliacija, palūkanų didėjimo baimė, o tada prasidėjo karas. Tiek daug neigiamų šokų iš eilės finansų rinkos nebuvo mačiusios jau ilgą laiką. Nors krenta ne viskas, o labiau vyksta rotacija iš augimo į vertės įmonių akcijas, investuotojai nerimauja dėl ateities.

„Investuok“ interviu
Su Ukraina – iki pergalės!

Niekas nesuskaičiuos, kiek lietuvių kasdien leidžiasi į gyvybei pavojingas keliones link Ukrainos, gabendami viską, kuo tik gali padėti savo žemę nuo atėjūnų ginančiai tautai. Vienas iš tokių nematomo fronto karių Aidas Bubinas sako: „Važiuodamas ten ir darydamas prasmingus darbus, jaučiuosi kur kas ramiau nei sėdėdamas Lietuvoje.“

Vertybinių popierių birža
Vilkyškių pieninė bandys išlaikyti bangą

Vilkyškių pieninės veiklos rezultatai pernai buvo įspūdingi – konsoliduotos pajamos, palyginti su 2020 m., išaugo 29 %, grynasis pelnas – 42 %, o bendrovės akcijos kaina biržoje per metus pašoko beveik 49 %. Ko investuotojai gali tikėtis šiais metais?

Vykstant sukrėtimams svarbu nesiblaškyti

Vėl peržiūrime mūsų virtualių investuotojų Baltijos biržoje portfelius. Ryškiausias šio ketvirčio įvykis – Rusijos invazija į Ukrainą, supurčiusi ne tik viso pasaulio visuomenes, bet ir rinkas. O mūsų virtualaus investicinio žaidimo ryškiausias bruožas – du iš keturių investuotojų portfelio sudėties nekeičia.

Gynybinis investavimas: būtinosios prekės

Rinkose tvyrant įtampai investuotojai ieško saugių užuovėjų. Tam nebūtina mestis prie aukso ar obligacijų – ir akcijos gali būti patikima užuovėja nuo ekonomikos skersvėjų. Praeitame numeryje aptarėme gynybinį investavimą į sveikatos sektorių, o šį kartą – į būtinąsias prekes.

Investuotojo dienoraštis
Meškų rinka prasidėjo ir kokia Taivano invazijos rizika? 

Pasidalinsiu mintimis, kodėl sausio mėnesio viršūnė JAV akcijų rinkoje išliks dar ilgai ir kas rodo, kad esame meškų rinkoje. Taip pat kokie didžiausi pavojai laukia ir toliau investuojant į technologijų, ypač FAANG, akcijas. Ir pabaigoje pakalbėsiu apie galimą Taivano blokadą ar invaziją ir kokią įtaką tai turėtų pasaulio ekonomikai.

Fondai
Pagrindines tendencijas sekantys ETF fondai

Daugelis investuotojų tikisi rasti kitą „Apple“, „Facebook“ ar „Amazon“, tačiau daugeliui tai sudėtingas ir rizikingas būdas, be to, tam reikia daug žinių. Siekiant sumažinti nesėkmės tikimybę, galima rinktis teminius ETF fondus, bandančius nuspėti svarbiausias ateities tendencijas.

Ar sugrįš į madą aktyvus investavimas?

Per pastarąjį dešimtmetį su nieko neišmanančių, bet apie viską patarti galinčių nuomonės formuotojų atsiradimu išpopuliarėjo nuomonė, jog pasyvus investavimas visuomet yra geriau nei aktyvus. Tačiau taip teigti galima nebent nežinant istorijos arba nesuprantant priežasčių, kurios lemia vieno ar kito metodo pranašumus.

Startuoliai
Ar startuoliai pakeis Lietuvos ekonomikos struktūrą?

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje pasirodo daug įkvepiančių istorijų apie milijonines investicijas pritraukusias jaunas technologijų kompanijas. Vyšnia ant torto balandį buvo „Tesonet“ grupės įmonės „Nord Security“ pranešimas apie pritrauktą beveik 100 mln. eurų investiciją, kuri oficialiai pavertė Lietuvos įmonę vienaragiu. 

Nekilnojamasis turtas
Šimtametis Bauhausas ir žaliasis Europos atsinaujinimas 

Bauhauso stiliaus pastatai įvairiose šalyse įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašus, o šiandien Europoje vėl atsigręžiama į idėjas, kuriomis vadovavosi šios modernios architektūros ir dizaino srovės pradininkai. Kas buvo Bauhausas XX a. trečiajame dešimtmetyje, kodėl apie jį kalbame šiandien ir ką mums žada naujasis Europos Bauhausas?
 
Atostogų būstas: ką galima nusipirkti už 200 000 eurų?

Antrą būstą atostogoms ar investicijai lietuviai įsigyja ne tik Lietuvoje. Įsigyti NT Pietų Europos kurortuose, tarkim, prie Viduržemio jūros, skatina ilgesnis sezonas, geresnis oras ir kaitresnė saulė, taip pat tai, kad būstas ten pigesnis nei Lietuvos pajūryje. Tad ką už tą pačią sumą šiuo metu galima įsigyti mūsų pajūryje ir lietuvių pamėgtuose piečiau esančiuose kurortuose.

Šio dešimtmečio investicijos
Didžiosios akumuliatorių gamintojų lenktynės prasidėjo

Nors bendra automobilių rinka per pandemiją smuko, pasauliniai elektromobilių pardavimai 2020 m. išaugo 41 %, iki maždaug 3 mln. elektromobilių, o praeitais metais buvo parduota per 6 mln. vienetų. Analizuojame, kur slypi didžiausio uždarbio galimybės.

Automobiliai
Karo logistikos ypatumai ir banderomobiliai 

Ar žinote, kuo skiriasi jūrų pėstininkas nuo pėsčio jūrininko? Jei klausimas atrodo kaip pokštas ar atvirkščiai – pernelyg sudėtingas, viską galima paaiškinti vienu palyginimu: maždaug tuo, kuo skiriasi darbui karo sąlygomis suprojektuotas šarvuotis nuo automobilio, skirto kasdienėms kelionėms.

Įžvalgos
O ką, jei viskas bus gerai?

Pastaruoju metu populiaru šnekėti apie augančias grėsmes ir finansų rinkose blogėjančią padėtį. Grėsmes dėl karo, dėl pandemijos (jau kiek primirštos – pagrįstai ar ne), dėl infliacijos ir palūkanų kėlimo, dėl (globalios) recesijos ir kt. Tai pabūsiu nepopuliarus. O ką, jei viskas bus gerai?!

Apžvalgos
Fondų ir investicinio gyvybės draudimo rezultatai
Svarbiausi Baltijos biržos įvykiai 
Svarbiausi Europos akcijų rinkos įvykiai
Pasaulio akcijų rinkų apžvalga
Žaliavų apžvalga 
Kriptovaliutų apžvalga 
Garsios mintys