Žurnalas „Investuok“

Leidžiama 11 leidinių. Liepa - rugpjūtis jungtinis numeris. Daugiau
Leidžiama 11 leidinių. Liepa - rugpjūtis jungtinis numeris. Daugiau
Investuok 12 mėn. prenumerata | 11 leidinių
49,00 Eur
Investuok 6 mėn. prenumerata | 6 leidiniai
24,00 Eur
Investuok 3 mėn. prenumerata | 3 leidiniai
12,00 Eur

INVESTUOK turinys 2024 gegužis:

Viršelio tema
Rekordinis aukso šuolis
Pastarojo laikotarpio pokyčiai aukso rinkoje negalėjo aplenkti nė vieno kiek labiau rinkas sekančio investuotojo. Brangiojo metalo kaina gerina istorinius rekordus, o nuo metų pradžios prieaugiu auksas kol kas lenkia didžiąją dalį kitų turto klasių. Ko laukti toliau? „Investuok“ analizė ir specialistų prognozės.

Aktualija
Aukštesnės palūkanos ilgesnį laiką
Rinka jau buvo nusiteikusi, kad palūkanos šiemet tiek Europoje, tiek JAV mažės 0,75–1 %. Tačiau pastarųjų mėnesių makroekonominiai duomenys bei centrinių bankų retorika verčia abejoti tokiu scenarijumi. Europoje tikėjimas sulaukti mažesnių palūkanų jau šią vasarą išlieka stiprus, bet už Atlanto tokių vilčių, galima sakyti, nebeliko.

Tendencijos
Prognozės JAV gerėja o eurozonai blogėja
Pasaulio ekonomikai šiemet prognozuojamas didesnis augimas, nei buvo tikimasi pernai rudenį ar šių metų sausį. Daugiau optimizmo teikia JAV ekonomika – prie jos plėtros prisideda ir 5% siekiantis šios šalies biudžeto deficitas, o Europai ir toliau mažinamos prognozės – šiuo atveju iki 0,8%.

Vertybinių popierių birža
Fejerverkai iššovė, o kas toliau?
„Infortar“ – su kiek pavėluotu griausmu į Baltijos šalių kapitalo rinką atėjusi naujokė, nustebinusi investuotojus solidžiais dividendais ir puikiais finansiniais rezultatais. Vis dėlto ne visi analitikai garantuoti dėl didelių dividendų ateityje, o verslo rizikų dėl išskaidytų po skirtingus sektorius ir investicijoms itin imlių veiklų įžvelgia ne vieną.

Kaip gauti dešimteriopą grąžą
Pasaulyje yra nedaug akcijų, kurios per dešimtmetį sugeneravo 1000 %, arba 10 kartų, grąžą, ir visų investuotojų svajonė turėti savo portfelyje tokias bendroves. Prieš porą metų pasirodė didelis tyrimas „Global Outperformers“, kuriame analizuojama, kuo pasižymi tokius išskirtinius rezultatus pasiekusios bendrovės, taip pat kur geriausia jų ieškoti.

Obligacijos
Kodėl vietiniai bankai nori skolintis taip brangiai?
Pastaruoju metu matėme ne vieną vietinių bankų obligacijų emisiją, kurios sąlygos stebino daugelį mažmeninių investuotojų, kurie vos prieš kelerius metus tokį pajamingumą gaudavo tik pirkdami gana rizikingas obligacijas. Kaip smulkiesiems vertinti tokias galimybes?

Nekilnojamasis turtas
Utenoje – pirkėjų rinka
Beveik metai praėjo, kai Utenoje investuojantis D. Ridikas rašė straipsnį žurnalui „Investuok“ tema „Investavimas rinkoje, kurios nėra“. Taigi, kas pasikeitė per tuos nepilnus metus? Nes pasikeitimai Utenos nekilnojamojo turto rinkoje iš tiesų ryškūs.

Regionai
Ukmergės receptas: lemia ne tik patrauklios darbo vietos
Pastaraisiais metais pastebime ryškėjančią tendenciją: tiek žmogiškasis, tiek finansinis kapitalas vis dažniau gręžiasi į regionus ir čia randa, ką veikti. Ukmergė – labai tinkamas pavyzdys šios tendencijos analizei. Be išskirtinių investicijų, bet su aiškia trauka ramesnio (ir patogesnio) gyvenimo link.

Sektoriai
Investuojame į futbolo klubų akcijas 
Akcijų biržoje ieškodami įdomesnių investavimo galimybių galime pasidairyti ir į sporto klubų akcijas. Labiausiai akį traukia populiariausio pasaulyje sporto – futbolo komandos. Pasižvalgykime po Europos futbolo padangę ir išrinkime akciją nugalėtoją mūsų portfeliui.

Įmonės analizė
Biržos veikimo mechanizmas
Kai imama kalbėti apie kurios nors biržoje prekiaujamos įmonės akcijas, dažniausiai pažiūrima, kiek ji kainuoja ir kaip atrodo istorinis kainos grafikas. Tačiau norint nuspėti būsimą kainos judėjimą svarbu suvokti, kokios jėgos judina akcijų kainą. 

Šalys ir rinkos
Lyg sakurų žiedai pražydusi Japonijos akcijų rinka 
Ilgus metus Japonijos akcijų rinka buvo šešėlyje, o jos vangumas atspindėjo ir šalies ekonominę stagnaciją. Tačiau pastaraisiais metais įvyko transformacija ir lyg sakurų žiedai pavasarį sužydėjo šalies akcijų rinka, pritraukdama smalsius investuotojų žvilgsnius. 

Automobiliai
Dūmo skonio dilema: kiek investuoti į automobilio sveikatą?
Suteikus aplinkosaugininkams teisę keliuose tikrinti automobilių taršą ir teršėjus pašalinti iš eismo, kol susitvarkys, kilo didelis visuomenės pasipriešinimas. Argumentų išsakyta pačių įvairiausių, dažnai pametant iš akių esminį tikslą – kvėpuoti švaresniu oru.

Požiūris
Rena Saribekian-Kinderė: išmokau būti drąsi
Aktyviosios Renos sunku nepastebėti – „Synergy Finance“ ryšių su investuotojais partnerė kasdien bendrauja su investuotojais, skaito pranešimus finansų ir investavimo konferencijose, rengia apžvalgas, o prieš porą metų su partnere Jekaterina Govina įkūrė ir moterų investavimo klubą INWEST. 

Įžvalgos
Neatsakyti klausimai apie skaitmeninį eurą
Praėjusių metų spalį Europos centrinis bankas pranešė pereinantis iš skaitmeninio euro projekto „tyrimo“ į „pasiruošimo“ jį įgyvendinti etapą. Europos Komisija kiek anksčiau pateikė pasiūlymą, kuriuo teisiškai reglamentuojama, kaip atrodys ši centrinio banko skaitmeninė valiuta (CBDC).

Apžvalgos
Fondų rezultatai
Svarbiausi Europos akcijų rinkos įvykiai
Svarbiausi Baltijos biržos įvykiai 
Pasaulio akcijų rinkų apžvalga
Žaliavų apžvalga 
Kriptovaliutų pažvalga
Garsios mintys