Žurnalas „Investuok“

Leidžiama 11 leidinių. Liepa - rugpjūtis jungtinis numeris. Daugiau
Leidžiama 11 leidinių. Liepa - rugpjūtis jungtinis numeris. Daugiau
Investuok 12 mėn. prenumerata | 11 leidinių
49,00 Eur
Investuok 6 mėn. prenumerata | 6 leidiniai
24,00 Eur
Investuok 3 mėn. prenumerata | 3 leidiniai
12,00 Eur

INVESTUOK turinys 2023 rugsėjis:

Viršelio tema

TOP 10 įmonių, kurias pirkau ir pamiršiu mažiausiai dešimčiai metų
 
Užsibuvusios infliacijos ir apskritai niūrių ekonominių prognozių aplinkoje investuotojai ieško, kur įdėti dalį savo portfelio taip, kad nereikėtų kasdien žiūrėti ir sukti galvą, ar teisingai pasielgė. Ilgametis „Investuok“ autorius siūlo krepšelį, kurio nereikėtų judinti ilgai.

Požiūris

Infliacijos brizas plukdo į stovinčius vandenis
Lietuvos ekonomikos neištiko katastrofa, kurią jai žadėjo kai kurie ekspertai. Tačiau jei artimiausiu metu infliacija nebus suvaldyta, mūsų laukia dar vieni metai stovinčiuose ekonomikos vandenyse – taip mano VU docentas ir ekonomikos mokslų daktaras Algirdas Bartkus.

 
Vertybinių popierių birža

Ar galima uždirbti Baltijos biržoje?
Vėl peržiūrime Baltijos portfelius. Paskutinį kartą – nusprendėme šį virtualų investavimo žaidimą baigti. Ne dėl to, kad Baltijos biržoje nebebūtų ką veikti ar kad investavimas nebeatrodytų prasmingas. Tiesiog viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Siūlykite naujas formas.

Po ypač gero laikotarpio nebūtinai lauks vien tik geros žinios
Šiaulių banko pirmojo pusmečio rezultatai analitikus privertė kelti nykštį aukštyn, o lūkesčius dėl gerų metinių rodiklių kelia ir artėjantis sandorio su „Invalda INVL“ finišas. Nors bankai vis dar rieškučiom semia paskolų brangymečio naudą, vis dėlto ekonominėje padangėje ne visos naujienos šviesios, tad patariama sekti atidėjinių formavimo dinamiką.


Rinkos pulsas

Sezoniškumas finansų rinkose
Investuotojai po vasaros atostogų grįžta į rinkas. Šių metų birželio ir liepos mėnesiai JAV akcijų ir kitose rinkose buvo pakankamai sėkmingi. Rinkos dalyviai galėjo mėgautis gana nuosekliu akcijų indeksų kopimu aukštyn. Šįkart nepasiteisino senas posakis „parduok gegužę ir eik ilsėtis“. Kokios apskritai yra sezoniškumo tendencijos?


Investicijų pajamos

Darbo užmokesčio dalis BVP struktūroje traukiasi – gerovė keliasi į pelno ir investicijų pusę
Darbo užmokesčio dalis Vakarų šalių BVP struktūroje mažėja, o investicijų ir pelno dalis auga. Tai rodo, jog norint atsidurti prie ekonomikos sukurtų gėrybių nėra kito kelio, kaip investavimas. Vis dėlto Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenys rodo, jog 2022 m. vos 1,6 % Lietuvos darbingo amžiaus gyventojų gavo bent vieną eurą iš akcijų ar kitų finansinių priemonių pardavimo.

Tamsioji investavimo pusė

„Freedom24“: per daug laisvės?
Rugpjūčio viduryje pasirodė daug neigiamos ir nerimą keliančios informacijos apie finansinę grupę „Freedom“, kuriai priklauso ir lietuvių itin pamėgtas brokeris „Freedom24“. Turintys sąskaitas pas šį tarpininką istoriją turėtų sekti itin atidžiai.

Nekilnojamasis turtas 

Kaip seną butą paversti moderniu ir patraukliu
Naujos statybos būstų daugėja, tačiau dauguma žmonių vis dar gyvena prieš kelis dešimtmečius statytuose būstuose. Žurnalas „Investuok“ aiškinasi, ar galima juos paversti moderniais ir patogiais gyventi butais ir kaip tai padaryti, o į kokią seno būsto pertvarką investuoti neapsimoka. 

Investavimas kylančių palūkanų aplinkoje
Kylančios palūkanos verčia investuotojus iš esmės pergalvoti savo investavimo strategijas. Kas veikė nulinių palūkanų aplinkoje, šiandien nebeveikia; seniai laukiamas būsto kainų kritimas vis neateina; įvairiais skaičiavimais, būstas nuomoti tampa patrauklesne alternatyva negu būstas parduoti. Aptarkime įvairias galimybes.

Kriptopasaulis

Kriptorinkose bręsta pokyčiai
Per vasarą kriptopasaulyje buvo daug įvykių ir naujienų. JAV reguliatorius pradėjo karą prieš keityklas, Europoje finišo tiesiąją pasiekė visuotinis reguliavimas, didžiausios finansų institucijos suskubo viešinti savo planuojamus kriptoprojektus. Nors didžiausių žetonų kainos pastaruosius mėnesius stovi vietoje, gausybė veiksmo į kažką tikrai išvirs. Verta tam pasiruošti.

Parama

Paverskite eksportą jūsų įmonės augimo varikliu
Dažnai kartojama teisinga dogma, kad Lietuvos ekonomikos variklis yra eksporto augimas. Kita vertus, dar gajus įsitikinimas, kad mažai įmonei pirma reikia užaugti, o jau tada dairytis į užsienį. Nelaukite, kol užaugsite, verčiau pasinaudokite europine parama.

Tendencijos

Į rinką žengia būrys naujos kartos vartotojų ir investuotojų. Kokie jie?
Maždaug tarp 1996 m. ir 2010 m. gimę jaunuoliai sudaro daugiau nei trečdalį pasaulio gyventojų skaičiaus ir netrukus aplenks tūkstantmečio, arba Y, kartą kaip gausiausia karta žemėje. Ši karta daro vis didesnę įtaką – ir kaip vartotojai, ir kaip investuotojai. Tad kokia ji – Z karta?


Automobiliai

Elektrinės dietos ypatumai 
Užkietėjusius benzingalvius „pasodinti ant laido“ gali būti sunkesnė užduotis, nei atrodytų iš pirmo žvilgsnio. Viena yra epizodiškai pasitaškyti kilovatvalandėmis mėgaujantis elektromobilių (EV) dinamika ir visa kas kita aukštyn kojom apversti kasdienius ilgesnių kelionių planavimo įpročius.

Įžvalgos

Makroekonomistas prieš investuotoją
Tikriausiai čia yra didžiausias klausimas 2023 metais. Makroekonomika sako, kad pasaulis susitrauks ir turėsime neigiamą kryptį – pirkimo vadybininkų užsakymai ir pramonė yra pesimistiška. Investuotojai nors ir su keliomis akcijomis kelia pagrindinį pasaulio akcijų indeksą.

Apžvalgos

Fondų rezultatai
Svarbiausi Baltijos biržos įvykiai 
Svarbiausi Europos akcijų rinkos įvykiai
Pasaulio akcijų rinkų apžvalga
Žaliavų apžvalga 
Kriptovaliutų apžvalga 
Garsios mintys