Žurnalas „Investuok“

12 mėnesių prenumerata - 11 leidinių. Liepa - rugpjūtis jungtinis numeris. Daugiau
12 mėnesių prenumerata - 11 leidinių. Liepa - rugpjūtis jungtinis numeris. Daugiau
Investuok 12 mėn. prenumerata | 11 leidinių
49,00 Eur
Investuok 6 mėn. prenumerata | 6 leidiniai
24,00 Eur
Investuok 3 mėn. prenumerata | 3 leidiniai
12,00 Eur
"Investuok” turinys 2023 kovas:

Viršelio tema

Varšuvos birža – lietuvių investuotojų mažai išnaudojama niša

Lietuviai pulkais traukia apsipirkti į Lenkiją. Varšuvos vertybinių popierių birža – viena didžiausių ir sparčiausiai augančių biržų Centrinėje ir Rytų Europoje. Tačiau panašu, kad didelių Lenkijos vertybinių popierių rinkos galimybių lietuviai dar nėra atradę. Supažindiname su svarbiausiomis kaimynų rinkos ypatybėmis.

Požiūris

Investuojant verta sekti Talmudu

Daugiau kaip pusę iš savo 36 metų Vaidotas Rūkas investuoja. Vos šešiolikos pradėjo nuo kelių šimtų litų. 1,4 mlrd. eurų – tiek dabar valdo jo vadovaujamas „INVL Asset Management“ Investicijų valdymo padalinys. Bet didžiausia pinigų vertė jam asmeniškai – ne prabanga, o finansinė nepriklausomybė.

Vertybinių popierių birža

Paprasta, bet neprasta vidutiniokė dividendų mėgėjams

Estijos mažmenininkė „Tallinna Kaubamaja“ – dar ne visų gerai pažįstama Baltijos biržų bendrovė, vertinama dėl rodiklių stabilumo, diversifikuotos veiklos ir stropiai mokamų dividendų. Lūkesčius viršiję bendrovės rezultatai analitikus skatina gerinti įmonei piešiamas prognozes, nepaisant ekonominio sulėtėjimo atnešamų iššūkių.

Įmonių rezultatai nedžiugina, bet investuotojams jie nerūpi

Šiemet įmonių rezultatų sezonas nykus. Pelnai nuviliantys, ateitis neatrodo šviesi. Tačiau investuotojų tokia realybė negąsdina. Per sausį fiksuoti indeksų augimai patenka tarp 5 % geriausių mėnesių per 150 metų istoriją. Kaip vertinti tokią situaciją?

Pasaulio žvaigždės

Investavimo legendų 2022 m. IV ketvirčio portfeliai

Tęsiame pastaruosius dešimtmečius geriausius rezultatus demonstravusių gerai žinomų investuotojų portfelių pokyčių per pastarąjį ketvirtį apžvalgą ir žiūrime, ko šios legendos įsigijo pastaruoju metu. Vasarį paskelbti naujausi šių investuotojų portfelių duomenys, kurie dažnai sulaukia didelio atgarsio finansų rinkose.

„Investuok“ interviu

Esant dideliam neapibrėžtumui, nereikėtų taip rizikuoti su valstybės finansais

Apie išaugusį Lietuvos viešųjų finansų deficitą, pasaulines ekonomikos tendencijas, Lietuvos vertybinių popierių biržos perspektyvas, laukiamą mokesčių reformą bei investavimą kalbamės su buvusiu finansų ministru Viliumi Šapoka.

Obligacijos

Vietinių įmonių skola užkariauja širdis

Šie metai Baltijos šalių obligacijų rinkose prasidėjo su trenksmu. Praeitais metais dėl karo ir palūkanų normų augimo aprimusi rinka vėl vilioja vietinius investuotojus. Ne tik institucinius, tačiau ir smulkiuosius, kurie vis dažniau dalyvauja viešuose vietinių įmonių obligacijų platinimuose bei ieško valstybinių obligacijų.

Sektoriai

Kas pasaulyje valdo daugiausiai turto?

Kiek labiau patyrę investuotojai turėtų tiksliai įvardinti atskiruose pasaulio rinkos ir ekonomikos sektoriuose dominuojančias bendroves. Didesnėje dalyje sektorių galima išskirti stipriai nuo kitų atsiplėšusias įmones lyderes. Ne išimtis ir finansai bei atskiros šio sektoriaus šakos, pavyzdžiui, dažnai mistifikuojamas finansinio turto valdymas. Apžvelgiame didžiausias šio sektoriaus bendroves.

Nekilnojamasis turtas 

Nuo 2024-ųjų butus pirksime kitaip

Vienas iš praėjusių metų pabaigoje priimtų Statybos įstatymo pakeitimų, susijusių su naujų butų įsigijimu, sulaukė ypač didelio atgarsio visuomenėje. Jo iniciatoriai teigia, kad galimybė nuo 2024-ųjų įsigyti butą tik visiškai užbaigtame daugiabutyje apsaugos būstų pirkėjus nuo problemų, jei plėtotojas dėl kokių nors priežasčių negalėtų užbaigti projekto. Tačiau oponentai tikina, kad ir pirkėjams, ir plėtotojams dėl to bus blogiau. „Investuok“ aiškinasi, kas iš tikrųjų keičiasi, dėl ko verta sunerimti, o dėl ko ne.

Investavimo į nekilnojamąjį turtą ypatumai 

Nekilnojamasis turtas yra viena mėgstamiausių lietuvių investicijų. Dažnam atrodo, kad čia viskas aišku ir paprasta. Iš tikro vystant tokį turtą reikia daug žinių, laiko, įsitraukimo. Nuo daugybės smulkmenų priklausys, kokia bus jūsų grąža iš įsigyto NT.

Investuotojo dienoraštis

Mažasis dirbtinio intelekto burbulas

Sugrįžau prie dienoraščiui artimesnio rašymo stiliaus ir šiame numeryje kalbėsiu apie mažąjį dirbtinio intelekto burbulą, apie sunkėjančią FED kovą su infliacija, apie riziką, kad Kinija gali vis labiau padėti Rusijai kare Ukrainoje. Ir galiausiai šiek tiek dėmesio skirsiu „Teslai“ bei „Ark Invest“.

Parama

Už savo prekės ženklo apsaugą mokėkite ES pinigais

Jeigu skaitote ir esate verslininkas, yra itin didelė tikimybė, kad nesate apsaugojęs savo prekės ženklo. Todėl šįkart noriu jums papasakoti apie Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (ESINT) ir Europos Komisijos paramą jūsų prekės ženklo registracijai.

Automobiliai

Guminė matematika

Pastarųjų metų sumaištis transporto pasaulyje, prasidėjusi sulig pandemija, o vėliau persiėmusi Rusijos invazijos į Ukrainą sukeltomis problemomis – energetikos ir žaliavų kainų šuoliu, – neaplenkė padangų gamintojų. Kas vyksta šioje rinkoje?

Įžvalgos

Akcijų rinkos vadovas pradedantiesiems: kaip pradėti ir atsakingai investuoti

Investavimas gali būti puikus būdas laikui bėgant padidinti savo turtą, tačiau svarbu tai daryti turint planą ir aiškiai suvokiant riziką. Kad būtų lengviau įsivaizduoti pačią rutiną, Mindaugas Navickas perteikia šį tą iš savo asmeninės patirties ir supratimo. Galbūt kai ką bent iš dalies pritaikysite sau.

Apžvalgos
Fondų ir investicinio gyvybės draudimo rezultatai
Svarbiausi Baltijos biržos įvykiai 
Svarbiausi Europos akcijų rinkos įvykiai
Pasaulio akcijų rinkų apžvalga
Žaliavų apžvalga 
Kriptovaliutų apžvalga 
Garsios mintys