Žurnalas „National Geographic Lietuva“

2024 m. bus leidžiama 10 „National Geographic“ žurnalo numerių.
Sausio / Vasario ir Liepos /Rugpjūčio bus jungtiniai, didesns apimties – apie 144 psl., numeriai. Daugiau
2024 m. bus leidžiama 10 „National Geographic“ žurnalo numerių.
Sausio / Vasario ir Liepos /Rugpjūčio bus jungtiniai, didesns apimties – apie 144 psl., numeriai. Daugiau
National Geographic Lietuva 12mėn. prenumerata | 10 leidinių
88,00 Eur
Prekybos vietose: 100,80 Eur
Sutaupote 13 %
National Geographic Lietuva 6mėn. prenumerata | 5 leidiniai
46,00 Eur
Prekybos vietose: 50,40 Eur
Sutaupote 9 %
National Geographic Lietuva 3 mėn. prenumerata | 3 leidiniai
25,00 Eur
Prekybos vietose: 25,20 Eur
Sutaupote 1 %
Birželio mėnesio „National Geographic Lietuva“ numerio pagrindinė tema – stresas. Skaitytojus kviečiame susipažinti su naujausiais mokslo atradimais, kurie atskleidžia, kodėl ir kiek stresas yra žalingas.

Kitos šio numerio istorijos nuves į požeminius Kanarų salų tunelius, povandeninių koralų pasaulį ir į istoriją siekiančias išsaugoti konfliktų draskomas šalis.


Naujausi streso tyrimai
Autorius Yudhijit Bhattacharjee
Fotografas Brian Finke

Prieš daugiau nei pusę amžiaus atliktas ilgalaikis tyrimas – vienas pirmųjų didelių tokio pobūdžio tyrimų – privedė prie netikėto atradimo. 1967 m. Jungtinės Karalystės mokslininkai pradėjo stebėti maždaug 17,5 tūkst. 40–64 metų britų valstybės tarnautojų sveikatą Londono Vaitholo rajone.

Nustatyta, kad žemą hierarchinę padėtį užimantys tarnauto - jai, pavyzdžiui, pagalbiniai biuro darbuotojai, miršta anksčiau ir dažniau nei aukštesnes pareigas užimantys valstybės tarnautojai. Negana to, paaiškėjo, kad žemesnes pareigas užimantys darbuotojai dažniau serga išemine širdies liga.

Tęstinis 10,3 tūkst. 35–55 metų valstybės tarnautojų tyrimas atskleidė galimą šio su statusu susijusio skirtumo paaiškinimą: žemesnio rango tarnautojai dažniausiai turi mažiau įtakos priimant sprendimus darbe.

Dėl to daugelis jaučia stresą, o tai atsiliepia jų sveikatai. Per pastaruosius penkis dešimtmečius mokslininkai ir medicinos tyrėjai rado nenuginčijamų įrodymų, kad nuolatinis stresas gali pakenkti sveikatai.